Zespół Szkół nr 1 im. KEN zaprasza piłkarzy

Miasto z Wizją / 07.06.2021 / Komentarze
Rusza nabór do klasy sportowej. Test sprawnościowe w piątek 11 czerwca

W Zespole Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej powstanie klasa sportowa o profilu piłka nożna. O założeniach tej ciekawej i cennej inicjatywy pisaliśmy w artykule: "Klasa sportowa w Szczecinku".

Przypomnijmy, że partnerem wiodącym przyszłej klasy o profilu piłka nożna jest Miasto Szczecinek. Klasa zostanie założona w roku szkolnym 2020/2021. Organem prowadzącym klasę będzie Powiat Szczecinecki, a w projekcie udział bierze też szczecinecki OSiR, sama szkoła oraz Miejski Klub Piłkarski.

Znamy już szczegóły organizacyjne. Nauczanie w klasie prowadzone będzie z rozszerzonym językiem angielskim i biologią. Najzdolniejsi uczniowie i zawodnicy zostaną objęci programem stypendialnym.  Szkoła zapewni też internat oraz sprzęt sportowy.

W piątek 11 czerwca o godz. 11.30 odbędą się próby sprawności fizycznej kandydatów.

Szczegóły dostępne na stronach internetowych:

www.zs1ken.pl oraz mkp.szczecinek.pl

Tekst: Sławomir Włodarczyk