Wojewódzki Final Blekitnego Patrolu 2015

Miasto z Wizją / 18.06.2015 / Komentarze
Młodzież z grupy Błękitny Patrol uczestnicząca na zajęcia Academii Nautica wzięła dzisiaj udział w 8 edycji Finału Błękitnego Patrolu Województwa Zachodniopomorskiego „Profilaktyka dla Bezpieczeństtwa Wodnego” organizowanego przez WOPR woj. zachodniopomorskiego pod patronatem Marszałka.
Miejscem zmagań finałowych był teren kąpieliska Arkonka w Szczecinie. Uczestnicy zawodów rywalizowali drużynowo w konkurencjach o tematyce ratownictwa wodnego m.in. ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowa na osobie wyciągniętej z wody. Wraz z rozpoczęciem wakacji rozpocznie się również sezon kąpielowy – profilaktyka dla bezpieczeństwa wodnego to bardzo cenna wiedza, której tajniki uczestnicy grupy Błękitny Patrol poznają na zajęciach Academii Nautica, aby w przyszłości mogli wykorzystać ją jako doświadczeni już ratownicy wodni. Academia Nautica jest finansowana ze środków Powiatu Szczecineckiego oraz SzLOT.

Info i zdjęcia: SZLOT