Weekendowy rozkład jazdy

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 22.01.2020 / Komentarze
Co się będzie działo w mieście w najbliższych dniach?

W piątek, 24 stycznia na scenie kina Wolność wystąpi chyba wszystkim dobrze znany Kabaret Skeczów Męczących, który przyjedzie do nas ze swoim najnowszym programem pt. „Najśmieszniejszy”. Jak zapowiadają organizatorzy program „Najśmieszniejszy” to niemal dwugodzinne spotkanie z zupełnie nowymi postaciami wprost z doskonale znanego i uwielbianego przez widzów świata humoru KSM. Premierowe wcielenia Jarka, Marcina, Karola i Michała przeniosą nas do historii pozornie absurdalnych i niemożliwych, a tak naprawdę opowiadających o naszej codzienności pełnej odniesień do bieżących wydarzeń z kraju i ze świata. Tego dnia kabaret da dwa występy – o godz. 17.30 i 20.15. Impreza biletowana.

W niedzielę, 26 stycznia odbędzie się kolejny turniej Akademii Piłkarskiej w ramach Ligii Zimowej. Turniej (rocznik 2012) rozegrany zostanie w hali sportowej przy ul. Wiatracznej. Udział w nim wezmą drużyny  z klubów: Kotwica Kołobrzeg, Bałtyk Koszalin i Akademia Piłkarska Szczecinek. Początek rozgrywek zaplanowano na godz. 9.30.

Turyści z Wojskowego Koła PTTK „Wiarusy” rozpoczynają 50 rok swojej działalności na rzecz rekreacji i czynnego wypoczynku. Inaugurację nowego sezonu turystycznego rozpocznie Rajd „Zima 2020". Tym razem miłośnicy różnych form turystyki udadzą się na spacer po Szczecinku szlakiem placów miejskich. - Rajd rozpoczniemy przy dworcu PKP. Później przejdziemy na place: Zesłańców Sybiru przy małej poczcie. Zobaczymy też plac Wazów, Kamińskiego, Wiatraczny, Winniczny, Sowińskiego i plac Wolności – mówi szef „Wiarusów” Bogdan Bereszyński. Chętni do miłego spędzenia czasu wolnego na świeżym powietrzu i poznania historii Szczecinka powinni stawić się na zbiórkę w niedzielę, 26 stycznia do godz. 10.30 na placu przed dworcem PKP. Zakończenie rajdu zaplanowano około godz. 15 w ogrodzie SAPiK-u przy ul. Kilińskiego. Uczestnicy rajdu mogą liczyć na solidną miskę smakowitej wojskowej grochówki i kubek herbaty. Na mecie rajdu odbędą się gry, konkursy oraz quiz "Co wiem o Szczecinku". Zgłoszenia wraz z wpisowym (6 zł członkowie PTTK, 2 zł więcej - osoby niezrzeszone) są przyjmowane w siedzibie koła "Wiarusy" przy ul. Kościuszki lub w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Bohaterów Warszawy. Od zapominalskich i wcześniej mało zdecydowanych, aby wziąć udział w spacerze po Szczecinku, organizatorzy przyjmą też zgłoszenie bezpośrednio przed rozpoczęciem rajdu.

Również w niedzielę, 26 stycznia rozegrana zostanie następna kolejka zmagań Amatorskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej im. Zbigniewa Ponichtery w Szczecinku. Będzie to ostatnia kolejka zmagań rundy zasadniczej. Mecze rozegrane zostaną tradycyjnie w hali przy ul. Jasnej od godziny 14. Oto zestaw par: Pogoń Wierzchowo - GYMSTEER, PLASTROL - Degeneraci, JONEX - STOLTAP (zaległy mecz), KasTech - KS SPORT/JAG Gwda Wielka, JONEX - Pacyfik Format.

Tekst: Marzena Góra