Weekendowy rozkład jazdy

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 14.11.2019 / Komentarze
Co się będzie działo w mieście w najbliższych dniach?

W sobotę, 16 listopada uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych postanowili wyjść do mieszkańców z wyjątkową prospołeczną inicjatywą. Tego dnia wszystkie drobne prace, z jakimi zwrócą się do nich mieszkańcy, wykonają oni całkowicie bezpłatnie. Z kolei na poważniejsze prace udzielą oni rabatu. Szkolne warsztaty, nauczyciele i uczniowie będą do dyspozycji mieszkańców Szczecinka (i nie tylko) od godz. 9 do godz. 13. W jakich pracach będzie można uzyskać pomoc? Otóż: proste prace spawalnicze, drobne prace ślusarskie, w tym docinanie elementów metalowych, gwintowanie, drobne prace tokarsko-frezerskie oraz ostrzenie narzędzi, nożyczek i noży do mielenia mięsa, docinanie glazury i terakoty (na mokro i sucho), nauka kładzenia gładzi i tynku (w tym tynku strukturalnego), nauka wykonywania zabudowy z płyt G-K, diagnostyka komputerowa pojazdów (przy pomocy diagnoskopów Bosch-KTS 570, Hella-Gutman, Mega Macs 66, TEXA TXTs navigator, SUN PDL 5500, diagnostyka układu hamulcowego na linii diagnostycznej wraz z kontrolą jakości płynu, badanie amortyzatorów oraz jakości płynu w układzie chłodzenia, kontrola i regulacja ustawienia świateł oraz drobne prace stolarskie (docinanie, klejenie, struganie, połączenia meblowe materiałów drewnianych i drewnopochodnych).

Tego dnia odbędzie się także Gminny Turniej Tenisa Stołowego - VIII Memoriał im. Bronisława Pilcha i IV Memoriał im. Dariusza Żelaznego. Impreza odbędzie się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w żółtnicy przy ul. Szkolnej 13. Turniej rozegrany zostanie w następujących kategoriach: dziewczęta do lat 15, chłopcy do lat 15, open kobiet oraz open mężczyzn. Organizatorami turnieju są LZS „Wiarus” Żółtnica, Gmina Szczecinek oraz Szkoła Podstawowa w Żółtnicy. Osoby, które chcą wziąć udział w sportowych tenisowych potyczkach, mogą zgłosić się do 16 listopada do godz. 9.30 – telefonicznie pod numerem 94 3741079 lub poprzez wiadomość mailową wysłaną na adres sp_zoltnica@op.pl

Również w sobotę Oddział oraz Zarząd Koła w Koszalinie Związku Ukraińców w Polsce zaprasza na koncert Reprezentacyjnego Męskiego Chóru Związku Ukraińców w Polsce. Żurawli to istniejący od 1972 r. chór męski, który zrzesza chórzystów z całego kraju. Repertuar zespołu obejmuje ukraińską muzykę ludową oraz najwybitniejsze kompozycje ukraińskiej klasyki chóralnej. Inicjatorem powstania zespołu był Michał Strumiński. Współzałożycielem i pierwszym dyrygentem chóru był Jarosław Polański — znany ukraiński działacz społeczny pochodzący z Łemkowszczyzny, dyrygent, pedagog i popularyzator pieśni łemkowskich, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie. W chórze śpiewało w sumie ponad 200 osób z całej Polski. Wśród nich byli przedstawiciele zespołów artystycznych działających wówczas w ramach Ukraińskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego i jednocześnie aktywni działacze tej organizacji, osoby niezaangażowane w działalność UTSK, śpiewacy greckokatolickich i prawosławnych chórów parafialnych, Ukraińcy wysiedleni w 1947 r. w ramach Akcji Wisła, czy osoby z rodzin emigrantów z Ukrainy. Koncert odbędzie się w cerkwi grekokatolickiej o godz. 11.00. Wstęp bezpłatny.

W niedzielę, 17 listopada wędkarze Koła PZW "Jesiotr" zapraszają kolegów na zawody wędkarskie pod nazwą "Drapieżnik 2019". Zawody kończą udany dla szczecineckich wędkarzy tegoroczny sezon. Zawody mają formułę "parami z łodzi" i są otwarte. Bazą "Drapieżnika 2019" będzie stanica wędkarska przy ul. Kilińskiego. Jak poinformowali nas organizatorzy, istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczenia łodzi wraz z wyposażeniem (liczba łodzi jest ograniczona). Zbiórka do zawodów o godz. 7. Zarząd Koła gwarantuje atrakcyjne nagrody oraz gorący posiłek dla uczestników (opłata cateringowa od pary wynosi 100 zł). By wziąć udział w zawodach trzeba do nich wcześniej zgłosić akces. Można to uczynić dzwoniąc pod nr tel. 692 465 287. Zapisy trwają do piątku 15 listopada (włącznie).

Warto także zarezerwować sobie wolny poniedziałkowy wieczór. 18 listopada o godz. 18.30 w kinie Wolność wystawiony zostanie spektakl „Kobieta idealna”. Na scenie wystąpią: Adrianna Biedrzyńska, Andrzej Beya Zaborski, Piotr Dąbrowski oraz Wojciech Majchrzak. Greta i Albert to małżeństwo aktorów, które wiedzie szalone życie walcząc o swoje miejsce na scenie i w związku. Czy należy się godzić z upływającym czasem? Każde z nich radzi sobie z tym na swój sposób. Greta stawia czoła przyszłości za pomocą zabiegów chirurgii estetycznej powoli tracąc rysy twarzy, natomiast Albert biernie się jej poddaje... do czasu. Wydarzenie biletowane. Bilety w cenie 75 zł do nabycia w kasie Kina.

Tekst: Marzena Góra