Pół miliona więcej dla RCEE

Miasto z Wizją / 26.02.2016 / Komentarze
WFOŚ pozytywnie zaopiniował wniosek o zwiększenie dotacji na realizację inwestycji

Dobiegają końca prace wykończeniowe w budynku przyszłego Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej. Trwają również poszukiwania osoby, które będzie zarządzała placówką. Konkurs na dyrektora RCEE ogłoszony został w minionym tygodniu. Tymczasem do Szczecinka dotarła kolejna dobra wiadomość.  Na realizację zadania pod nazwą "Budowa i przebudowa istniejących obiektów na Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej jako Ponadregionalny Ośrodek Rewitalizacji Jezior w Szczecinku" powiat otrzyma kolejne pół miliona złotych.

- Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie na posiedzeniu, które odbyło się 16 lutego, pozytywnie zaopiniował wniosek Starostwa Powiatowego w Szczecinku dotyczący zwiększenia planowanej sumy dotacji, jaką Fundusz przeznaczył na dofinansowanie tego zadania – mówi „Miastu z Wizją” członek zarządu powiatu Jakub Hardie-Douglas. - Zwiększenie środków wymagało również zgody Rady Nadzorczej WFOŚiGW, która udzieliła jej, podejmując stosowną uchwałę.

W przypadku uprawomocnienia się decyzji, umowa pomiędzy powiatem a WFOŚiGW zostanie aneksowana, a łączna pula dotacji zwiększona do poziomu 3,7 mln zł. Przypomnijmy, że pierwotnie dotacja ta wynosiła 3,2 mln zł.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcie: Sławomir Włodarczyk