Milion złotych na cyfryzację Szczecinka

Miasto z Wizją / 20.10.2021 / Komentarze
Miasto uzyskało dofinansowanie na realizację projektu "Cyfrowa gmina"

Blisko milion złotych pozyskał Szczecinek na realizację w naszym mieście projektu „Cyfrowa gmina”. Jego celem jest wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa. Środki te będzie można wykorzystać na zadania związane z cyfryzacja urzędów, edukacje cyfrową lub działania związane z cyberbezpieczeństwem.

- Dostaliśmy promesę jeżeli chodzi o fundusz „Cyfrowa gmina”. Mówimy tu o naprawdę dużej kwocie 997 tyś. 302 złotych – mówi burmistrz Daniel Rak. - Oczywiście zgodnie z zasadami najpierw będziemy musieli przygotować audyt, który dopiero pokaże nam pewne deficyty i od tego dokumentu zaczniemy. Niemniej jednak jest to na pewno dobra wiadomość dla osób, które uważają, że ta dostępność do tego sygnału, ilość urządzeń, ilość nośników powinna być jeszcze większa. Idziemy w tym kierunku i od tego nie da się uciec.

- Środki pozyskane przez miasto na pewno zabezpieczą nam wszelkie deficyty jeżeli chodzi o rozwiązania zaopatrzenia w sprzęt. Na pewno będziemy mieli tutaj wielki koncert życzeń jeżeli chodzi o agendy podległe miastu. Mamy potężną kwotę do dyspozycji. Wydać można zawsze łatwo. Ale zawsze jest większa satysfakcja jeśli pieniądze są optymalnie wydatkowane. Niebawem, po audycie, będziemy wiedzieli, w jakich kierunkach pójdziemy i na co te środki zostaną przeznaczone – dodaje.

Tekst: Marzena Góra