Budynek mieszkalny, dworzec PKP i boisko ze sztuczną nawierzchnią

Miasto z Wizją / 08.10.2020 / Komentarze
Miasto bierze udział w konkursie Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Do wzięcia ponad 10 mln zł

Pieniądze, które zasiliły kasę miasta w ramach Antykryzysowej Tarczy Samorządowej (piszemy o tym w artykule):

to nie jedyne środki, które miasto zamierza w najbliższym czasie pozyskać z zewnątrz - chodzi o dofinansowanie kwotą ponad 10 mln zł trzech kolejnych inwestycji. Wszystko to w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Staramy się o pozyskanie 5 mln zł na budowę kolejnego budynku mieszkalnego na powojskowym terenie przy ul. Polnej - mówi "Miastu z Wizją" wiceburmistrz Maciej Makselon.

- Planujemy, że w nowym budynku, którego całkowity koszt budowy ma wynieść około 10 mln zł powstaną (na parterze) mieszkania chronione dla osób starszych. Będzie też świetlica. Z kolei na wyższych kondygnacjach - mieszkania.

Miasto chce też pozyskać ponad 1,6 mln zł na przebudowę dworca PKP. - Chodzi o tzw. część pasażerską naszego zabytku przy torach - wyjaśnia M. Makselon.

Trzecią inwestycją ma być budowa pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Całkowity koszt inwestycji to około 5 mln zł.

- Staramy się o dofinansowanie w kwocie 3,5 mln zł - kończy burmistrz i podkreśla, że liczy na pomoc w tej kwestii wiceminister Małgorzaty Golińskiej.

Od siebie dodajmy, że wszystkie trzy w/w inwestycje zawarte zostały w programie wyborczym burmistrza Daniela Raka prze wyborami samorządowymi 2018.