Akademia Piłkarska na Turnieju Energa Cup

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 24.01.2020 / Komentarze
Grał rocznik 2013 - jako Manchester United

Najmłodsi futboliści (rocznik 2013) Akademiki Piłkarskiej Szczecinek zagrali na Turnieju Energa Cup w Słupsku.

- Turniej był rozgrywany w charakterystyce Ligi Mistrzów - przed turniejem trenerzy losowali nazwy zespołów. Wylosowaliśmy Manchester United - mówi opiekun zespołu, trener Dorian Pacałaty.

- Mecze trwały po 10 minut, grano systemem każdy z każdym. Jak to zawsze w takich turniejach dla najmłodszych bywa, organizatorzy nie prowadzili klasyfikacji końcowej.

 Po zakończeniu turnieju każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, różne małe gadżety sponsorowane przez firmę Energa.

- Wybrano również najbardziej wszechstronnych zawodników z każdego zespołu. W naszym zespole wyróżniony został Mateusz Jabłoński - dodaje D. Pacałaty.  

- Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu mogliśmy się sprawdzić na boisku z zawodnikami, którzy dominowali swoimi warunkami fizycznymi. Jako trener miałem kolejny raz okazję sprawdzić zawodników na tle swojej samodzielności. Wyjazd oceniam korzystnie z pozytywnym wpływem na rozwój każdego z tych małych mistrzów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne turnieje.

Skład AP Szczecinek 2013:

Kacper Jaskułowski, Dominik Małecki, Oliwier Małecki, Oliwier Colombo, Dawid Pukajło, Gabriel Biedula, Mateusz Jabłoński.

Sponsorem drużyny jest firma Kronospan Polska.

Tekst i foto: AP Szczecinek

Opracowanie, kolaż zdjęć: Sławomir Włodarczyk