986 - tygodniowy raport Straży Miejskiej

Miasto z Wizją / 19.04.2021 / Komentarze
Poszukiwany chłopiec i sarna zakleszczona w ogrodzeniu

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 132 interwencje. Z kolei operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 16 zdarzeń.

- Mieszkańcy Szczecinka zgłosili 30 interwencji - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

- Jedną osobę strażnicy przekazali Policji. Do miejsca zamieszkania doprowadzili 1 osobę. 3 zwierzęta zostały przekazane do schroniska. Strażnicy zastosowali blokady na koła 12 samochodów oraz pomogli w uruchomieniu 5 samochodów.

- W dalszym ciągu zajmowaliśmy się również dostarczaniem pomocy żywnościowej dla osób poddanych kwarantannie.

W poniedziałek (12.04) w Strefie Aktywnego Wypoczynku przy ul. Kopernika operator monitoringu wizyjnego zauważył chłopca poszukiwanego przez Policję. Patrol zmotoryzowany, który udał się na miejsce, przewiózł chłopca do KPP w Szczecinku.

We wtorek (13.04) po godz. 8 patrol został wezwany na interwencję na ul. Dworcową, gdzie mężczyzna nie chciał opuścić autobusu komunikacji miejskiej. Po przyjeździe na miejsce zastano wskazanego mężczyznę, który upojony alkoholem spał na podłodze autobusu. Obudzony nie był w stanie stać o własnych siłach. Po wyprowadzeniu go z autobusu został doprowadzony do miejsca zamieszkania.

W sobotę (17.04) około godz. 9 dyżurny SM otrzymał zgłoszenie o sarnie uwięzionej w ogrodzeniu na ul. Staszica. Aby ją uwolnić na miejsce musiano wezwać Straż Pożarną. Sarnę udało się uwolnić dopiero po przecięciu prętów ogrodzenia.