Żołnierski mundur, buty, plecak i ponad 10 km

• Tv
Miasto z Wizją / 28.01.2018 / Komentarze
IV Bieg Przełajowy „Czarno to widzę”, czyli Ćwierćmaraton Komandosa pod patronatem medialnym "Dzień Dobry Szczecinek" i "Miasto z Wizją"

W Czarnem odbył się ekstremalny bieg. Śmiałkowie, głównie żołnierze jednostek bojowych Wojska Polskiego, ale nie tylko żołnierze, również przedstawiciele innych służb mundurowych i miłośnicy biegania, którzy postanowili stanąć na starcie, zmierzyli się z 10,5-kilometrową trasą przebiegającą m.in. przez bezdroża czarneńskiego poligonu wojskowego.

Sęk w tym, że w czasie morderczego dystansu terenowego "towarzyszyło" im pełne umundurowanie (żadnych adidasów, itp., tylko obuwie używane przez żołnierzy na polu walki) oraz nie mniej niż… 10 kg plecak. Musiał go mieć każdy uczestnik Biegu Komandosa, nawet kobiety.

W organizację imprezy noszącą nazwę "Czarno To Widzę" zaangażowały się niemal wszystkie instytucje Miasta Czarne, w tym miejscowa jednostka wojskowa, OSP, szkoły, Zakład Karny, Komenda Powiatowa Policji w Człuchowie, czy też zawodnicy Wojskowego Klubu Biegacza "Meta" z Lublińca, czyli 1 Pułku Specjalnego Komandosów - elitarnej jednostki bojowej WP.

Uczestnicy biegu wałczyli o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. Jednym z patronów medialnych imprezy była Redakcja Portalu Informacyjnego "Miasto z Wizją" oraz Gazety "Dzień Dobry Szczecinek".

Zwycięzcą biegu został sierż. Artur Pelo, żołnierz 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego w Słupsku (7 Brygada Obrony Wybrzeża 12 DZ). To jego trzeci z rzędu triumf w tej imprezie.

Natomiast wśród kobiet najlepszą z najlepszych ( 22 miejsce w klasyfikacji open) okazała szer. Anna Gosk z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Klasyfikacja generalna IV Ćwierćmaratonu Komandosa dostępna jest pod adresem:

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto/video: Andrzej Remus