Znalazła kartę i poszła na zakupy

Miasto z Wizją / 25.06.2019 / Komentarze
30 lewych transakcji za ponad 700 złotych

Obciążenie cudzego konta nie uszło płazem 46-letniej kobiecie, która ponad 30-krotnie posłużyła się znalezioną kartą bankomatową. Płacąc w ten sposób za swoje sprawunki naraziła właściciela karty na straty w wysokości ponad 700 zł. Kobieta dopuściła się przestępstwa kradzieży z włamaniem za co grozi jej teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Pokrzywdzony, tuż po tym, jak zorientował się, że stracił swoją kartę, natychmiast zastrzegł ją w banku. Niestety było już za późno. Ktoś zdążył uszczuplić jego konto o ponad 700 zł. Wszystkie popełnione na jego szkodę występki dotyczyły bezprawnego posłużenia się w sklepach jego kartą. Szczecineccy policjanci znając adresy punktów handlowych i czas dokonania transakcji ustalili i zatrzymali wytypowaną kobietę.
46-latka przebywająca na terenie miasta usłyszała w sumie cztery zarzuty. O dalszym losie podejrzanej będzie teraz decydował sąd. Przypominamy, że za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.

Tekst: mł. asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku

Foto: ECCromania