Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 15.11.2023 / Komentarze
Szkuner, Zamoyski i Malczewski - ze Szczecinka w Polskę

W niedzielę 12 listopada PKP PLK wspólnie z kolejowymi przewoźnikami wprowadzą ostatnią w tym roku korektę rozkładu jazdy na torach. Jak zaznaczono, zmiany w kursowaniu pociągów są niezbędne, by w trakcie prowadzonych na sieci kolejowej prac składy kursowały sprawnie i bez opóźnień. Listopadowa korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać do soboty 9 grudnia br. Dzień później wejdzie w życie nowy, roczny rozkład jazdy pociągów 2023/2024.

Przewozy Regionalne zaplanowały, że od niedzieli pierwszy poranny pociąg ze stacji Szczecinek - do Szczecina odjedzie o godz. 4.44 (przez Złocieniec, Drawsko Pomorskie, Stargard). Podróż do stolicy województwa potrwa niewiele ponad 3 godziny.

O godz. 5.40 pojedziemy do Słupska, o godz. 5.58 do Koszalina, o godz. 6.24 do Poznania, a o godz. 6.31 do Gdyni.

Z kolei o godz. 8.10 będziemy mogli pojechać składem IC "Szkuner" do Wrocławia, a o godz. 10.10 do Warszawy i Krakowa.

Co wieczorem? O godz. 17.25 pojedziemy "Gwdą" do Kołobrzegu a o godz. 19.00 skład IC "Bosman" zabierze nas w podróż do Wrocławia. Ponadto o godz. 18.30 ze szczecineckiego dworca PKP wyruszy skład do Chojnic, a o godz. 18.42 do Szczecina,

Po godz. 20 w rozkładzie jazdy figurują jeszcze trzy połączenia. O godz. 20.21 IC "Przemyślanin" zawiezie nas do Przemyśla, o godz. 20.25 wyruszy pociąg do Chojnic a o godz. 21.09 - do Miastka.

Jak wspomnieliśmy, Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zastrzega, że z uwagi na prace remontowe na torach, godziny odjazdów i przyjazdów pociągów z i do stacji Szczecinek mogą ulegać modyfikacji. Dlatego kolejarze apelują do pasażerów, aby przed podróżą dokładnie zapoznawali się ze zmienionym rozkładem jazdy. Te można znaleźć na stronach internetowych przewoźników. Ponadto informacji o rozkładzie jazdy udzielają pracownicy kas biletowych oraz drużyny konduktorskie w pociągach.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk