Zmagania z "pachołkiem", alkohol "pod chmurką" i pijany z dwojgiem dzieci

• Tv
Miasto z Wizją / 28.06.2016 / Komentarze
Tydzień Straży Miejskiej

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 134 interwencje w stosunku do 155 osób.

- W tym 23 podjęte interwencje przez nasze patrole dotyczyły zdarzeń zarejestrowanych przez monitoring miejski - mówi "Miastu z Wizją" zastępca komendanta SM Jolanta Siemaszko.

W czwartek w nocy (23.06) o godz. 1.40 patrol zauważył na ul. Wyszyńskiego człowieka kopiącego pachołki ustawione na jezdni. Strażnicy obezwładnili agresywnego, pijanego mężczyznę, używając środków przymusu bezpośredniego i przekazali go patrolowi policji.

O zdarzeniu pisaliśmy w artykule:

(w załączeniu raportu - film z tego zdarzenia)

W piątek (24.06) przed godz. 19 do komendy SM wpłynęła telefoniczna informacja, że na placu zabaw dla dzieci przy ul. Wyszyńskiego leży mężczyzna. Patrol udał się we wskazane miejsce i zastał tam śpiącego, upojonego alkoholem bezdomnego. Ponieważ strażnikom nie udało się dobudzić mężczyzny, wezwali karetkę pogotowia. Ratownicy zabrali go do szpitala.

W sobotę (25.06) około godz. 1 strażnicy dozorując ul. Wyszyńskiego zauważyli mężczyznę pijącego alkohol. Po jego spożyciu mężczyzna zaczął załatwiać potrzebę fizjologiczną - na chodnik. Interwencja będzie miała swój finał w Sądzie Rejonowym.

Niespełna dwie godziny później operator monitoringu zwrócił uwagę na rowerzystę, który pokonywał zygzakiem ul. Wyszyńskiego. Strażnicy ujęli pijanego rowerzystę. 18-latek został przekazany patrolowi policji.

Kilkanaście minut później strażnicy ponownie podejmowali interwencję na ul. Wyszyńskiego. Operator monitoringu zauważył tam grupę osób zakłócającą porządek publiczny. Wysłany na miejsce zdarzenia patrol zastał osoby pijące alkohol. Wszyscy zachowywali się głośno, zakłócając ciszę nocną. Na te osoby będą sporządzone wnioski do Sądu Rejonowego o ukaranie.

Również w sobotę - przed południem patrol udał się na Mysią Wyspę, gdzie spał upojony alkoholem mężczyzna.

- Okazało się, że miał on pod swoją opieką dwóch chłopców w wieku 7 i 9 lat - mówi J. Siemaszko.

- Mężczyznę zabrało pogotowie ratunkowe, a chłopcy zostali przekazani matce.

W niedzielę (26.06) tuż po północy strażnicy interweniowali na ul. Wyszyńskiego, gdzie na przystanku autobusowym kobieta i mężczyzna pili piwo. Za zakłócanie porządku publicznego zostaną sporządzone na nich wnioski o ukaranie.

Tego samego dnia po godz. 17 do dyżurnego komendy wpłynęła telefoniczna informacja o niszczeniu elewacji budynku przy ul. Zielonej. Strażnicy ujęli trzech nieletnich sprawców, którzy przyznali się do popełnienia aktu wandalizmu.

Video/montaż: Marzena Góra