Złodziej w sklepie, pijany za kierownicą i na rowerze

Miasto z Wizją / 25.02.2016 / Komentarze
Tydzień szczecineckiej policji

W ubiegłym tygodniu szczecineccy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jak powiedziała "Miastu z Wizją" mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowy szczecineckiej policji, obaj to mieszkańcy Szczecinka skontrolowani na ulicach naszego miasta.

Kierujący Mitsubishi 26-letni mężczyzna dmuchnął w alkomat 2 promile alkoholu. Z kolei 66-letni rowerzysta "popisał się" jeszcze lepszym rezultatem - alkomat pokazał 3 promile.

W jednym ze szczecineckich sklepów miała miejsce kradzież artykułów spożywczych. Właściciel wycenił swoje straty na ponad 500 zł.

- Dzięki zapisowi monitoringu ustaliliśmy dane personalne mężczyzny podejrzanego o kradzież - mówi A. Matys. - Jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu. Za ten czyn może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z posterunku w Barwicach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym Opel Corsa. Dziwne zachowanie kierowcy zwróciło uwagę funkcjonariuszy. Słusznie. Okazało się bowiem, że kierujący znajduje się pod wpływem narkotyku - marihuany. Teraz może powędrować za kratki na 2 lata i stracić prawo jazdy.