Zdobycie Szczecinka - fakty i mity

• Tv
redakcja / 28.02.2015 / Komentarze

27 lutego upłynęło dokładnie 70 lat od zdobycia miasta Szczecinek. Upamiętniając tą rocznice, Pan Krzysztof Kucharki wygłosił wykład dla mieszkańców Szczecinka. Prelegent jest działaczem społecznym, pracuje w Muzeum Wału Pomorskiego i II Wojny Światowej w Szczecinku oraz jest nauczycielem w Szkole Społecznej. Wykład odbył się w szczecineckim muzeum. Uczestnikami byli przede wszystkim mieszkańcy Szczecinka. Słuchacze zostali wciągnięci w historyczną podróż, podczas której przybliżone im zostały najważniejsze fakty oraz obalone najgorsze mity. Uczestnicy wykazali się wielkim zainteresowaniem. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z wykładu.

Tych z Państwa, którzy chcieliby poznać lepiej historię zdobycia Szczecinka, odsyłamy do portalu historycznego :

zdjęcia, montaż: Remigiusz Grochowski