Zdobiły plac Wolność, ozdobią Zachód

Miasto z Wizją / 06.04.2017 / Komentarze
Wzdłuż alejki pomiędzy blokami przy ul. Lwowskiej i ul. Budowlanych „wyrosły” nowe drzewka

Mieszkańców os. Zachód czekała dziś miła niespodzianka. Wzdłuż alejki ciągnącej się pomiędzy blokami przy ul. Lwowskiej i ul. Budowlanych „wyrosło” kilka drzewek, które pojawiły się w tym miejscu wraz z donicami stanowiącymi dotychczas elementy ozdobne szczecineckiego deptaka.

- Spółdzielnia mieszkaniowa zwróciła się z prośbą do Urzędu Miasta o użyczenie wspomnianych donic i część z nich otrzymała. Kilak z nich trafiło do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Pozostały nam jeszcze cztery komplety, które również chcemy zagospodarować – mówi nam Tadeusz Chruściel, wiceprezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. – Spółdzielnia mieszkaniowa dostała zgodę na użyczenie tych elementów i ustawienie ich w przestrzeni publicznej.

Decyzja o usunięciu z placu Wolności oraz ul. Boh. Warszawy ciężkich donic podyktowana była przede wszystkim faktem, ze miejski deptak po remoncie znacznie zmieni swój wygląd. Tym samym donice przestaną pasować do „wystroju” i elementów małej architektury. Zyskali na tym mieszkańcy zachodniej części miasta, którym na osiedlu przybyło kilka drzewek.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk