Zakrętkowe Serce stanęło przy ratuszu

• Tv
Miasto z Wizją / 08.07.2020 / Komentarze
Cenna inicjatywa władz miasta. Cel: akcja charytatywna

Dziś (wtorek 7.07) przed wejściem do szczecineckiego ratusza stanęło Zakrętkowe Serce. To inicjatywa władz miasta. Jej celem jest pomoc m.in. chorym dzieciom.

- Dziś inaugurujemy akcję i tym samym włączamy się do akcji prowadzonej przez Starostwo Powiatowe - mówił podczas briefingu burmistrz Daniel Rak.

- Pomysłodawczynią tej bardzo przyjaznej i cennej inicjatywy jest radna Rady Miasta Paulina Peciak-Nazarewska. Ten projekt pojawił się w Budżecie Obywatelskim 2020. Mimo, że nie zakwalifikował się do realizacji postanowiliśmy go zrealizować. Zleciliśmy Zespołowi Szkół Technicznych wykonanie siedem Zakrętkowych Serc. Pierwsze możecie już podziwiać. Drugie jeszcze dziś stanie przy siedzibie SAPiK-u, a kolejne w różnych punktach miasta - przy szkołach podstawowych. Jestem przekonany, że mieszkańcy Szczecinka czynnie włączą się w akcję i wypełnią serca zakrętkami.

Zakrętkowymi Sercami będzie gospodarował radny Rady Miasta Marcin Kaszewski, który z rak burmistrza odebrał klucz.

- Bardzo dziękuję panu burmistrzowi za podjęcie tej akcji. Jestem przekonany, że nasi mieszkańcy bardzo entuzjastycznie podejdą do tej fajnej i cennej inicjatywy. Mieszkańcy Szczecinka muszą też mieć pewność, że pomagamy osobom, które tej pomocy naprawdę potrzebują. Taką osobą bez wątpienia jest dwuletni mieszkaniec Szczecinka Wojtek Matczak. Wojtek zmaga się z chorobą o podłożu genetyczny. Wszyscy wspólnie chcemy mu pomoc i taką pomoc nieść, m.in. przez udział w akcji Zakrętkowe Serce. Jego rodzice cały czas zbierają środki na leki i rehabilitację synka. Wszyscy chcemy im pomóc - mówił radny M. Kaszewski.

Ratuszowe Zakrętkowe Serce już się zapełnia. Pierwsze zakrętki wrzucili do niego burmistrzowie Szczecinka: Daniel Rak, Dorota Rusin-Hardenbicker i Maciej Makselon.

Teks, foto, wideo: Sławomir Włodarczyk