Zakrętkowe Serca staną przy szkołach podstawowych

Miasto z Wizją / 20.02.2021 / Komentarze
Wiceburmistrz Maciej Makselon: Zamówiliśmy pięć konstrukcji, niebawem rozpoczniemy ich montaż

Zakrętkowe Serca mają już w Szczecinku swoją tradycję. Cieszą się też dużym zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych mieszkańców, którzy chętnie zapełniają je kolorowymi plastykowymi nakrętkami po różnego rodzaju napojach.

W ubiegłym roku miasto zleciło wykonanie dwóch Zakrętkowych Serc. Konstrukcje stanęły przed ratuszem i siedzibą Samorządowej Agencji Promocji i Kultury koło Kina Wolność.

- Co jakiś czas nakrętki przekazujemy osobom biorącym udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych - mówi "Miastu z Wizją" wiceburmistrz Maciej Makselon.

- Z uwagi na duże zainteresowanie i wsparcie mieszkańców Szczecinka postanowiliśmy ustawić na terenie miasta kolejnych pięć konstrukcji. Zakrętkowe Serca, wykonane w Zespole Szkół Mechanicznych, staną tym razem przy szkołach podstawowych. Zlokalizujemy je na terenie otwartym, tak by umożliwić dostęp wszystkim mieszkańcom Szczecinka.

Zakrętkowe Serca staną przy SP 1, SP 4, SP 5, SP 6 (koło hali sportowej) oraz przy SP 7.