Zaginął dom - Prosiałka i Figiel

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 17.01.2021 / Komentarze
Cierpliwie czekają w schronisku na nowych, kochających opiekunów

Decyzja o przygarnięciu pod swój dach czworonoga może być podjęta w kilka minut lub przez wiele tygodni analizowana pod każdym kątem. Niezależnie od tego, jak długo zajęło nam postanowienie o tym, aby dać dom i otoczyć opieką zwierzaka, warto poświecić jeszcze chwilę i zastanowić się, gdzie skierować swoje kroki szukając swojego wymarzonego pupila.

Zanim podejmiemy decyzję o kupnie psa lub kota, zdecydowanie warto najpierw odwiedzić szczecineckie schronisko i rozważyć adopcję jednego z podopiecznych placówki. Tu, w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt na nowy dom czeka kilkadziesiąt zwierzaków, które codziennie z nadzieją wypatrują „swojego” człowieka. Na swój nowy, odpowiedzialny dom czekają również Prosiałka i Figiel.

 Prosiałka trafiła do schroniska w 2011 roku. Jest zaszczepiona, wysterylizowana, zaczipowana i czeka na prawdziwy dom. Prosiałka jest starszą sunią. Mieszka w boksie z Figlem i bardzo dobrze się dogadują.

Figiel to około 7 letni pies rasy mieszaniec. Trafił do Schroniska przywieziony przez Straż Miejską. Jest wykastrowany, zaszczepiony i zaczipowany. Figiel nie przepada za kotami, a na jego zaufanie trzeba sobie zapracować.

Każdy, kto byłby zainteresowany adopcją zwierzaka ze szczecineckiego schroniska, może skontaktować się z pracownikami placówki dzwoniąc pod nr tel. 510 954 037 lub pisząc maila na adres schronisko@pgk.szczecinek.pl

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcia: Schronisko w Szczecinku