Za tytoń bez akcyzy grożą mu 3 lata

Miasto z Wizją / 18.09.2016 / Komentarze
Ceny towar w piwnicy

Szczecineccy policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą podjęli działania, w wyniku, których zabezpieczyli 20 kg tytoniu typu krajanka bez akcyzy.

- Policjanci podczas wykonywania czynności służbowych w jednym z mieszkań na terenie Szczecinka ujawnili worek nylonowy z tytoniem typu krajanka, który nie był opatrzony polskimi znakami akcyzy. 40-letni mieszkaniec Szczecinka w swojej piwnicy przechowywał 20 kg tytoniu, czym naraził Skarb Państwa na straty w wys. ponad 15 tys. zł - mówi mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowy szczecineckiej policji

Tytoń został zabezpieczony i przekazany funkcjonariuszom  Urzędu Celnego w Koszalinie, którzy dalej prowadzić będą czynności procesowe wobec mężczyzny.

- Mężczyźnie za popełnione przestępstwo zgodnie z wynikającymi z Kodeksu Karnego Skarbowego przepisami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności - dodaje A. Matys.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: KPP Szczecinek