Z sąsiedzką wizytą w Kronospanie

Miasto z Wizją / 01.08.2016 / Komentarze
Dziś miało miejsce oficjalne rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez firmę dla mieszkańców

Podczas tegorocznych Dni Otwartych w Kronospanie mieszkańcy mieli okazję m.in. zwiedzić zakłady oraz zapoznać się ze stosowanymi tu technologiami i produktami firmy. Wówczas ogłoszony został również konkurs przebiegający pod hasłem „Z sąsiedzką wizytą w Kronospan”, w ramach którego wszyscy chętni mieli za zadanie przedstawić w formie graficznej lub opisowej swoje wrażenia z pobytu na terenie zakładu. W poniedziałek, 1 sierpnia miało miejsce oficjalne rozstrzygnięcie konkursu.

- Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie poprosiliśmy o to, aby opowiedzieli nam o tym, jak i czy im się podobało, co ewentualnie można by u nas zmienić. Prace mogły być dowolne, nie ograniczaliśmy niczego, ani wieku, ani techniki wykonania. Mogły to być rysunki, mogły to być makiety czy prace opisowe. Na konkurs wpłynęło kilkanaście prac. Wybraliśmy dwie z nich – jedna to praca graficzna ilustrującą zakład wraz z dołączonym opisem, natomiast druga z prac to opis tego, co jej autorka robiła w trakcie Dnia Otwartego, opatrzona również rysunkiem – mówi Beata Rafalo, rzecznik prasowy firmy.

- Rysunek został wykonany techniką mieszaną, częściowo przy pomocy cienkopisu, a częściowo przy pomocy flamastrów i kredek akwarelowych. Przedstawia on jeden z obiektów Kronospanu – opisuje swoją zwycięską pracę pan Andrzej, jeden z laureatów. - Wizyta w Kronospanie zrobiła na mnie duże wrażenie, jak również kompetencje osób tu pracujących, które opowiadały nam o nowych instalacjach, inwestycjach proekologicznych, które w przyszłym roku mają zostać zrobione. Byłem tu pierwszy raz, mimo że jestem mieszkańcem Szczecinka od 35 lat.

Komisja konkursowa, w której składzie zasiedli przedstawiciele organizatora, wybrali dwie ich zdaniem najbardziej wyróżniające się prace. Nagrody w postaci talonów na rowery, przyznano za pracę opisową z rysunkiem 13-letniej Klarze Dymeckiej oraz za pracę opisową z piękną grafiką panu Andrzejowi Żabskiemu.

Tekst, foto: Marzena Góra