Z pomocą PROW stawiają na turystykę i rekreację

Miasto z Wizją / 31.07.2021 / Komentarze
Inwestycje w Bornem Sulinowie, Gwdzie Wielkiej, Barwicach i Grzmiącej

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich z kolejną pomocą dla lokalnych społeczności Pomorza Zachodniego. Powstanie nowa infrastruktura rekreacyjno-turystyczna, w tym: pomost pływający, boisko do siatkówki plażowej, place zabaw. Skorzystają z niej mieszkańcy i turyści z powiatów: szczecineckiego, świdwińskiego, gryfickiego i łobeskiego.

Realizacja inwestycji możliwa będzie dzięki dofinansowaniu przyznanemu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Umowy zostały już podpisane.

- Gminy nauczyły się skutecznie aplikować o środki pochodzące z Marszałkowskiego PROWu, sięgają po nie co raz częściej, co bardzo cieszy. To bardzo korzystny trend, gdyż umożliwia gminom realizację wyczekiwanych przedsięwzięć inwestycyjnych na terenach wiejskich. Dzięki obecnemu rozdaniu środków nasze samorządy zrealizują fajne i potrzebne projekty z obszaru sportu, turystyki czy infrastruktury rekreacyjnej. Takie działania konsekwentnie zmniejszają dystans między miastami a Polska wsią, która zyskuje dostęp do funkcji dotychczas zarezerwowanych dla większych ośrodków - mówi "Miastu z Wizją" radny Sejmiku Zachodniopomorskiego, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Jakub Hardie-Douglas.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Pojezierze Razem otrzyma 679 tys. zł na realizację partnerskiego projektu „Małe Inwestycje Lokalnej Aktywności”. Dzięki przyznanej dotacji nowa infrastruktura powstanie m.in. w powiecie szczecineckim.

Powstanie: wybieg dla psów (Barwice), wiaty drewniane (Gwda Wielka), boisko do siatkówki plażowej, pomost pływający, doposażony zostanie plac zabaw (Borne Sulinowo). Plaża w miejscowości Grzmiąca nad jeziorem Baczyno także  zyska na atrakcyjności.

Tekst (opracowanie): Sławomir Włodarczyk

Foto: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego