Wystartował II Szczecinecki Weekend Biegowy

• Tv
Miasto z Wizją / 06.08.2016 / Komentarze
Wczesnym popołudniem rozpoczęły się długo wyczekiwane przez najmłodszych mieszkańców biegi dziecięce i młodzieżowe

W sobotę, 6 sierpnia oficjalnie rozpoczęło się jedno z najważniejszych letnich wydarzeń sportowych. Punktualnie o godz. 9.00 wystartowała II edycja Szczecineckiego Weekendu Biegowego – imprezy sportowej, zachęcającej wszystkich miłośników biegania do wspólnego spędzania czasu i promującej zdrowy styl życia oraz aktywność fizyczną. To już druga w Szczecinku tego typu – obok biegu „Osińskiego” – propozycja dla mieszkańców i przyjezdnych biegaczy.

Cykl wydarzeń odbywających się w ramach Weekendu Biegowego zainaugurowały biegi na trasie popularnego Parkrun’u, wiodące alejkami naszego parku na wysokości ul. Mickiewicza (3 okrążenia, łącznie 5 km). Chwilę później na tej samej trasie mogliśmy spotkać miłośników nordic walking. Z kolei wczesnym popołudniem rozpoczęły się długo wyczekiwane przez najmłodszych mieszkańców biegi dziecięce i młodzieżowe.

- Udział w biegach biorą wszystkie chętne dzieci, nawet te maluszki, które jeszcze nawet nie potrafią chodzić i rodzice zdecydowali się przebiec z nimi na rękach najkrótszy dystans, czyli 200 m – powiedział nam tuz przed rozpoczęciem biegów Jacek Lesiuk, współorganizator wydarzenia i zarazem miejski radny. – Uczestnicy starują w pięciu kategoriach wiekowych. W każdej z nich dla pierwszych trzech zawodników mamy medale, ponadto na wszystkich czekać będzie losowanie nagród niespodzianek, w których wezmą udział wszyscy biegacze. Na mecie każdy dostanie także słodki upominek.

- Bardzo się cieszę, że pogoda nam dzisiaj dopisała. Obawialiśmy się, że będzie padało, a tym samym pojawi się mało uczestników. Na szczęście tak się nie stało. Do tej pory, na 15 minut przed rozpoczęciem biegów, zapisało się już 68 osób. I cieszy mnie to, że dzieci i młodzież z naszego miasta pojawiły się tu, aby spotkać się z nami w to sobotnie popołudnie, spędzić miło czas, trochę się poruszać i spróbować sił na swoim dystansie – dodaje nasz rozmówca.

Tego dnia sportowcy wezmą również udział w popołudniowym tzw. pasta party, gdzie nie tylko będą mogli uzupełnić węglowodany przed niedzielnymi startami na dłuższych dystansach, ale także wziąć udział w koncercie, w trakcie którego odbędzie się m.in. losowanie nagród wśród uczestników. Impreza odbędzie się na terenie rekreacyjnym przy Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Przypomnijmy, że jutro (niedziela, 7 sierpnia) odbędzie się finałowa odsłona II Szczecineckiego Weekendu Biegowego. Tym razem biegacze zmierzą się na dystansie 15 km na trasie wiodącej wokół jeziora Trzesiecka oraz w maratonie, w trakcie którego pokonają trzy okrążenia wokół jeziora. Oba biegi główne wystartują o godz. 9.00. Start oraz meta zlokalizowane zostaną na stadionie miejskim.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra