Wymiana chodnika na ul. Koszalińskiej

Miasto z Wizją / 09.09.2015 / Komentarze
Na tę mini-inwestycję na pewno czekali mieszkańcy osiedla Koszalińska. Zamknie ona bowiem cykl prac budowlanych, które prowadzone były na tym osiedlu od kilku lat.
Z kronikarskiego obowiązku warto wspomnieć w tym miejscu, że w sierpniu ubiegłego roku miasto ukończyło tam kompleksowy remont dróg osiedlowych i miejsc parkingowych,  zamykając tym samym drugi etap prac inwestycyjnych na ul. Koszalińskiej. Do wymiany pozostał jedynie 250 metrowy odcinek chodnika położony wzdłuż budynków 62 i 64.

W tym roku postawiono niejako kropkę nad „i”. Stare płyty chodnikowe, pamiętające jeszcze lata 80. ubiegłego stulecia, zastąpi nowy polbruk – 1150 metrów kwadratowych.

Chodnik zostanie nieco przebudowany, będzie węższy.  Jego szerokość nie przekroczy 3 metrów.

Poszerzone zostaną natomiast pasy zieleni od strony bloków mieszkalnych i jezdni oraz przemodelowane wejścia do znajdujących się tam sklepów i lokali usługowych.

Koszt całej inwestycji zamknie się w kwocie 80 tysięcy złotych.

Termin zakończenia prac i odbioru przewidziany jest na 9 października.

inf., fot. Tomasz Czuk