Wyjątkowy wernisaż w Galerii Sztuki Zamek

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 04.10.2022 / Komentarze
Obrazy Zbigniewa Butkiewicza - wystawa, którą warto zobaczyć

W piątkowy (30 września) wieczór w Galerii Sztuki Zamek miał miejsce wernisaż twórczości szczecineckiego artysty Zbigniewa Butkiewicza. Wystawa stanowi zbiór prac malarskich i rysunkowych z różnych okresów twórczości artysty.

Urodzony w 1942 roku, szczecinecczanin który całe swoje życie zawodowe poświecił budowaniu kultury i przełamywaniu stereotypów z nią związanych. Pełnił funkcje menadżerskie i pedagogiczne. Sztuka była od zawsze tematem niezwykle ważnym nie tylko we własnej twórczości. Podczas lat aktywności zawodowej organizował wiele wystaw oraz konkursów malarskich najwybitniejszych polskich artystów. Po zakończeniu intensywnej pracy zawodowej, pojawił się czas na realizacje własnej ścieżki artystycznej. 

Sztuka jest dla mnie sposobem na wyrażanie emocji, przerysowanie doświadczeń, zamrożenie minionych uczuć, pożegnanych ludzi i marzeń. Sztuka jest wypadkową mojej wyobraźni i moich odczuć. Iluzoryka życia utrwalona w chwili zakreślonej pędzlem. Uprawiam malarstwo sztalugowe, pastele oraz rysunek. Moja sztuka, to mój swoisty pamiętnik

Na wystawie możemy podziwiać kilkadziesiąt prac malarskich i rysunkowych z różnych okresów twórczości artysty.

Tekst: Sławomir Włodarczyk/SAPiK

Foto: Adrian Wolanin - GRYF.tv