Wyciąg narciarski na kolejnym przetargu

Miasto z Wizją / 18.09.2019 / Komentarze
Czy tym razem znajdą się chętni na budowę na Górce Rynkowej?

Ratusz ogłosił procedurę przetargową na budowę wyciągu narciarskiego na Górce Rynkowej. To kolejne podejście pod realizację tej prestiżowej dla miasta inwestycji. Poprzednie przetargi były unieważniane. Powód? Zbyt wysokie cenowo oferty?

Tym razem postanowiono budowę wyciągu podzielić na etapy. Powyższa procedura dotyczy tylko budowy wyciągu wraz z zasilaniem elektroenergetycznym.

Ratusz założył, że inwestycja zostanie ukończona do 20 grudnia br.

Projekt zakłada, że główna trasa wyciągu będzie mieć 200 długości. Będzie też krótsza - 60 metrowa dla osób zupełnie początkujących, tzw. baby lift. Trasy będą naśnieżane przy pomocy urządzeń niepowodujących uciążliwości dla okolicznych mieszkańców.

Na budowę wyciągu narciarskiego ratusz zarezerwował w tegorocznym budżecie miasta 1,5 mln zł.

Tekst: Sławomir Włodarczyk