Wspólnie świętowali Europejski Dzień Seniora

Miasto z Wizją / 23.10.2020 / Komentarze
Klub Aktywnego Seniora po półrocznej przerwie wznawia działalność

Utworzenie w naszym mieście Klubu Aktywnego Seniora – miejsca, gdzie ci nieco starsi mieszkańcy mogli regularnie spotykać się, integrować, a przy okazji poszerzać swoje zainteresowania – spotkało się z wyjątkowo entuzjastycznym przyjęciem ze strony szczecineckich seniorów.

Od czerwca minionego roku wzięli oni udział w  licznych spotkaniach, wykładach i zajęciach warsztatowych. Plany na pierwszą połowę tego roku również mieli dość obszerne. Jednak sytuacja związana z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego mocno je pokrzyżowała.

Jednak teraz, po ponad półrocznej przerwie, seniorzy mogli kolejny raz spędzić wspólnie czas. Okazja do tego nadarzyła się w czwartek, 22 października. Wtedy też spotkali się oni na obchodach Europejskiego Dnia Seniora. Jednak z uwagi na obecną sytuację, spotkania odbyły się w dwóch mniejszych grupach, a uczestnicy zostali zobowiązani do pamiętania o obostrzeniach, zachowania dystansu i zabrania ze sobą maseczek ochronnych. Łącznie w spotkaniach wzięły udział 22 osoby.

To dość nietypowe otwarcie jesiennego sezonu Strefy Aktywnego Seniora było także doskonałą okazją do przedstawienia nowego koordynatora klubu – Moniki Firazy, a także omówienie planów na nadchodzące miesiące. Te oczywiście zależą od sytuacji epidemiologicznej w kraju, dlatego też seniorzy poznali kilka możliwych scenariuszy dotyczących dalszych spotkań

- Spotkanie upłynęło w miłej i bardzo serdecznej atmosferze. Punktem kulminacyjnym było wystąpienie zespołu "Three Stars". Przy znanych utworach Maryli Rodowicz, Eleni i Anny Jantar seniorzy bawili się wyśmienicie – informuje koordynatorka Klubu Monika Firaza. - Pomino krótkiego czasu spotkania spowodowanego obostrzeniami, seniorzy byli zachwyceni. Pojawiły się łzy wzruszenia i mnóstwo podziękowań za tak miłe i wzruszające spotkanie.

O dalszych planach i ewentualnych spotkaniach Klubu Aktywnego Seniora będziemy informowali na bieżąco.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Monika Firaza