Wspólnie będą świętować Europejski Dzień Seniora

Miasto z Wizją / 16.10.2020 / Komentarze
Klub Aktywnego Seniora po półrocznej przerwie wznawia działalność

Utworzenie w naszym mieście Klubu Aktywnego Seniora – miejsca, gdzie ci nieco starsi mieszkańcy mogli regularnie spotykać się, integrować, a przy okazji poszerzać swoje zainteresowania – spotkało się z wyjątkowo entuzjastycznym przyjęciem ze strony szczecineckich seniorów.

Od czerwca minionego roku wzięli oni udział w  licznych spotkaniach, wykładach i zajęciach warsztatowych. Plany na pierwszą połowę tego roku również mieli dość obszerne. Jednak sytuacja związana z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego mocno je pokrzyżowała.

Jednak teraz, po ponad półrocznej przerwie, seniorzy będą mogli kolejny raz spędzić wspólnie czas. Okazja do tego nadarzy się w czwartek, 22 października. Wtedy też spotkają się oni na obchodach Europejskiego Dnia Seniora. Jednak z uwagi na obecną sytuację, spotkania odbędą się w dwóch mniejszych grupach, a uczestnicy będą zobowiązani do pamiętania o obostrzeniach, zachowania dystansu i zabrania ze sobą maseczek ochronnych.

Spotkania odbędą się w 2 grupach od 17:00 do 18:00 i od 18:30 do 19:30 na szczecineckim Zamku. Przed gośćmi wystąpi m.in.  zespół Retro, któremu akompaniował będzie Roman Sokulski. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w tym wydarzeniu, muszą dokonać wcześniejszego zapisu. Można to zrobić pisząc na adres m.firaza@sapik.pl lub dzwoniąc pod nr tel. 608 253 472. Warto się pośpieszyć, bowiem liczba miejsc jest ograniczona.

Tekst: Marzena Góra