Wojewoda z gościną w Kronospanie

Miasto z Wizją / 15.07.2016 / Komentarze
Zwiedził zakład i zapoznał się z technologią produkcji

Jak już informowaliśmy w artykule: "Wojewoda przywiózł 2,5 mln zł…."

w czwartek (14.07) z wizytą w Szczecinku przebywał Wojewoda Zachodniopomorski Piotr Jania.

Po podpisaniu umowy o dofinansowaniu rozbudowy szczecineckiego szpitala i konferencji prasowej, wojewoda złożył wizytę w firmie Kronospan.

Zobaczył linie produkcyjne zakładu i zapoznał się z profilem produkcji największej szczecineckiej firmy. Zwiedził też Szczecinecki Klaster Meblowy (gościł m.in. w firmie Tvilum, gdzie pracuje już 50 osób) a w finale swojego pobytu w Kronospanie zajrzał do centrum szkoleniowo - ekspozycyjnego Kronospan Design Center.

Wojewoda w obecności szefostwa Kronospanu, poseł Małgorzaty Golińskiej, burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa i starosty szczecineckiego Krzysztofa Lisa mógł podziwiać wyroby Kronospanu od najprostszych płyt wiórowych po płyty o najwyższej światowej jakości, m.in. najnowszą kolekcję Kronospan Trendy 16/17.

Piotr Jania zagościł też w jedynym w Europie przesuwanym domu w technologii pasywnej. Tam dopytywał o wyposażenie konstrukcji. W odpowiedzi od członka zarządu Kronospanu Joanny Jodłowskiej usłyszał, że wszystko co może tu podziwiać zostało stworzone z wyrobów produkowanych w szczecineckiej firmie.