Wojewoda przywiózł 2,5 mln zł dla szpitala

• Tv
Miasto z Wizją / 14.07.2016 / Komentarze
W Szczecinku gości dziś wojewoda zachodniopomorski Piotr Jania

W czwartek, 14 lipca w Szczecinku gości wojewoda zachodniopomorski Piotr Jania. Jednym z punktów jego wizyty było odwiedzenie szczecineckiego szpitala. W towarzystwie włodarzy miasta i powiatu zwiedził on placówkę, zapoznając się z przeprowadzonymi oraz będącymi w trakcie realizacji inwestycjami. W spotkaniu wzięli udział m.in. poseł Małgorzata Golińska, starosta Krzysztof Lis, burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, prezes szpitala Radosław Niemiec, dyr. ds. medycznych Marek Ogrodziński oraz Krzysztof Zając, członek Zarządu Powiatu Szczecineckiego.

Miejsce spotkania wybrane zostało nie bez powodu. Tego dnia bowiem miało miejsce podpisanie umowy na dofinansowanie rozbudowy Szpitala w Szczecinku. Kwota ta, w wysokości ponad 2,5 mln zł, zostanie przeznaczona na przebudowę OIOM-u, SOR-u, siedziby Ratownictwa Medycznego oraz wyposażenia Oddziału Pediatrycznego.

- Cieszę się, że jestem tu w Szczecinku, że będę mógł podpisać i przekazać 2 mln 569 tys. zł na zadania, które będą tu realizowane. Cieszę się szczególnie dlatego, że to są oddziały bardzo specjalistyczne i bardzo ważne, istotne dla ochrony i ratowania życia pacjentów. Szczególnie cieszy mnie Oddział Pediatryczny, bo o dzieci musimy dbać i dobrze, że te pieniądze pójdą na ten szlachetny cel – powiedział podczas krótkiej konferencji prasowej wojewoda Piotr Jania. - Myślę, że nie są to ostatnie pieniądze, które kierujemy do tego szpitala. Staram się objąć całe województwo takim parasolem bezpieczeństwa, żeby pacjenci mieli jak najkrótsza drogę dojazdu do szpitala, gdzie będą w sposób fantastyczny obsłużeni.

- Umowa ta dotyczy współfinansowania przedsięwzięcia z rezerwy Ministerstwa Finansów. My, jako samorząd powiatu szczecineckiego i miasto Szczecinek korzystaliśmy już z tej rezerwy i dzięki tym środkom wyposażyliśmy OIOM, Oddział Internistyczny, Oddział Urazowo-Ortopedyczny i salę operacyjną – przypomniał starosta Krzysztof Lis. - Jest nam niezmiernie miło, że dzisiaj w obecności nas wszystkich możemy tę umowę parafować. Dla nas ma to ogromne znaczenie. Staramy się wspólnie z miastem podwyższyć standard tego szczecineckiego szpitala. Uważamy, że w tym kompleksie szpitalnym dzisiaj możemy mówić o wysokospecjalistycznych usługach wykonywanych przez nas i podmioty towarzyszące. I chcielibyśmy, aby nasi mieszkańcy w coraz większym stopniu mogli z tych usług korzystać.

Przebudowa i wyposażenie wspomnianych oddziałów łącznie pochłoną ok. 6 mln zł, z czego ponad 2,5 mln zł pochodzić będą właśnie z rezerwy Ministerstwa Finansów. Dodajmy, że szczecinecki szpital to nie jedyny punkt wizyty wojewody Piotra Jani w naszym mieście. Tego dnia zapoznał się on również z funkcjonowaniem Komendy Powiatowej Policji, odwiedził Komendę Powiatową Straży Pożarnej, a także gościł w siedzibie firmy Kronospan.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra

Video/montaż: Andrzej Remus