Wojciech Karolak Trio gwiazdą tegorocznego Art Pikniku

• Tv
Miasto z Wizją / 24.01.2018 / Komentarze
Artysta zagra na szczecineckiej scenie w lipcu

Właściwie już powoli tradycją staje się to, że podczas każdej kolejnej edycji Art Pikniku na szczecineckiej scenie mamy okazję zobaczyć – i oczywiście posłuchać – wybraną gwiazdę muzyki jazzowej. Nie inaczej będzie również podczas tegorocznej, szóstej już edycji tej imprezy. Po koncercie m.in. Michała Urbaniaka czy Leszka Możdżera, przyszedł czas na kolejnego artystę tego gatunku.

- Na pewno tym, na co fani muzyki czekają co roku, jest Art Piknik. Odbędzie się on w dniach 20-21 lipiec. Również tym razem odwiedzi nas kolejna sława jeśli chodzi o jazz. Będzie to Trio Wojciecha Karolaka. Wkrótce poznamy kolejną gwiazdę, która weźmie udział w tej imprezie – powiedział nam burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

Wojciecha Karolaka bez wątpienia można nazwać jedną z legend polskiej sceny jazzowej, bowiem swoją karierę rozpoczął w 1956 roku. Od tego czasu występował w różnych konfiguracjach w kolejnych zespołach. Współpracował m.in. z takimi zespołami jak Polish Jazz Quartet Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Jazz Believers, The Wreckers czy Mainstream. To także kompozytor licznych piosenek kabaretowych, które komponował dla swojej nieżyjącej już żony Marii Czubaszek. Po krótkiej przerwie wznowił swoją działalność sceniczną, którą kontynuuje do dziś.

Może się on także pochwalić licznymi nagrodami. Wojciech Karolak m.in. przez czytelników magazynu „Jazz International” w latach 1973-74 uznany został za organistę jazzowego Europy, został także uhonorowany nagrodą Złotego Fryderya za całokształt osiągnięć artystycznych. W minionym roku otrzymał on także „Orła” – Polska Nagrodę Filmową za muzykę do filmu „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcie: youtube com