Woda zielona, kąpiel na własną odpowiedzialność

Miasto z Wizją / 16.07.2016 / Komentarze
Trzesiecko ma problem znany od wielu lat

O tej sprawie, czyli "zielonym" zakwicie wód jeziora Trzesiecko, pisaliśmy dziś rano (niedziela 17 lipca) na Facebooku,

prezentując tam zdjęcie wody Trzesiecka wykonane w pobliżu byłego ośrodka Ligi Obrony Kraju.

Okazało się, że jest problem. Organizator kąpielisk - Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna, co prawda ich nie zamknął, ale uprzedził plażowiczów, że do czasu wykonania "nadzwyczajnych" badań wody w Trzesiecku (ostatnio była pobierania do badań w poniedziałek 11 lipca - nie było zastrzeżeń) plażowicze z kąpieli na plażach Miejskiej i Wojskowej oraz na Mysiej Wyspie mogą korzystać na własną odpowiedzialność.

Z pewnością wobec takiej sytuacji szczecinecki Sanepid zleci w poniedziałek dodatkowe badania wody. Wówczas okaże się jak duży problem mamy z zakwitami glonów na Trzesiecku.