Wkręceni w Historię, czyli rowerowe podróże szlakami historii

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 25.10.2023 / Komentarze
Trasa rowerowo-piesza TB1/TB2 po bunkrach Poligonu Gross Born

Rowerowe podróże? Oczywiście, nie ma nic lepszego dla zdrowia i podtrzymania kondycji. Tym bardziej, że tras rowerowych wokół Szczecinka prawdziwe zatrzęsienie.

Nie ma się co dziwić, że w okolicy rowerzystów co niemiara. Szczególnym zainteresowaniem miłośników turystyki rowerowej cieszą się szlaki TB1 i TB2 wiodące po byłym poligonie wojskowym w okolicy Bornego Sulinowa.

https://szlot.pl/bunkry/tb1/

Do rowerowych wycieczek przez borneńskie lasy i dawne pasy taktyczne dla czołgów i transporterów opancerzonych zachęca też Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna:
My nieustannie jesteśmy WKRĘCENI W HISTORIĘ! A Wy? Turystyka rowerowo - piesza jest bardzo bliska naszemu sercu, dlatego przedstawiamy Wam efekt naszej ostatniej pracy. Video z tras rowerowo pieszych wyznaczonych i oznakowanych na terenie poligonu Gross Born.

Zadanie współfinansowane było przez Zachodniopomorską Regionalną Organizację Turystyczną. Partnerami projektu byli: Miasto Szczecinek, Powiat Szczecinecki, Urząd Miejski w Bornem Sulinowie, Poligon GROSS BORN, Nadleśnictwo Czarnobór, Nadleśnictwo Borne Sulinowo. Realizacją natomiast zajęła się jak zwykle niezawodna ekipa z GRYF.tv.

Nam nie pozostaje nic innego jak zaprosić na rowerowe wycieczki po historycznych wojskowych szlakach.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk

Wideo: Gryf.tv