Wiktoria w blasku srebra

• Aktualności
Miasto z Wizją / 28.09.2020 / Komentarze
Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w formule kick-light

W weekend w Mysiadle k. Warszawy odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w formule kick-light. W zawodach wystartowało 251 zawodników z 66 klubów w kategorii kadeta młodszego i starszego.

Kadet starszy, waga 60 kg- srebrny medal zdobyła Wiktoria Szumska (KSW Szczecinek). W walce eliminacyjnej zdecydowanie pokonała Elżbietę Świderską z Klubu X Fight Piaseczno. W ćwierćfinale wygrała 3:0 z Zuzanną Cichosz z AZS AWF Warszawa. W półfinale po bardzo zaciętym pojedynku wygrała 3:0 z Justyną Cymerman z Akademii Mieszanych Sztuk Walki Włocławek. Wiktoria z powodu kontuzji kolana nie mogła wyjść do finału i w tej sytuacji kategorie zwyciężyła Zuzanna Gołębiewska z Klubu Sportowego Thor Szkoła Walki Ełk.

Wiktoria Szumska to zeszłoroczna Mistrzyni Polski kadetów młodszych w tej formule. W tym roku debiutowała w kategorii kadet starszy.

Trenerzy: Krzysztof Pajewski, Zbigniew Sołtys

Tekst i foto: Klub Sportów Walki Szczecinek