Wielkie łowienie na Trzesiecku

Miasto z Wizją / 31.07.2016 / Komentarze
Wędkarze rywalizowali w Gruntowych Mistrzostwach Okręgu PZW

Dziś (niedziela 31 lipca) jezioro Trzesiecko było areną zmagań wędkarzy z koszalińskiego Okręgu PZW. Na łowisku przy ul. Różanej na Świątkach rozegrano Gruntowe Mistrzostwa Okręgu.

Do rywalizacji przystąpiło 26 seniorów i 3 juniorów reprezentujących koła wędkarskie z: Czaplinka, Bobolic, Koszalina, Karlina, Połczyna Zdroju, Świdwina i Drzonowa. W wędkarskiej rywalizacji wzięło też udział trzech wędkarzy z Koła PZW "Jesiotr" w Szczecinku: Marcin Wołodkowicz, Piotr Wawrzyniak i Mieczysław Suproń.

Wędkarze rywalizowali z rybami przez cztery godziny, od godz. 9 do godz. 13.

- Na przynęty uczestników mistrzostw dało się skusić około 40 kg ryb, głównie płoci, krąpi, leszczy, uklei i okoni - mówi "Miastu z Wizją" Jarosław Liniewicz, członek zarządu szczecineckiego "Jesiotra".

- Największą rybę zwodów, płoć o długości 28,5 cm, złowił Mieczysław Sobczak z Czaplinka. Warto dodać, że wszystkie ryby po zważeniu i zaewidencjonowaniu przez komisję zawodów wróciły do swojego podwodnego domostwa w Trzesiecku.

Mistrzostwa Okręgu w Wędkarstwie Gruntowym wygrał Ryszard Dzikiewicz z Koszalina - 3200 pkt. Drugie miejsce zajął Jarosław Bluj z Czaplinka - 2900 pkt., a trzecie - Artur Barszczewski z Czaplinka - 2800 pkt.

Najlepszym szczecineckim łowcą Mistrzostw Okręgu okazał się aktualny Mistrz Koła PZW "Jesiotr" Marcin Wołodkowicz, który został sklasyfikowany na 13 miejscu. Wśród juniorów bezkonkurencyjny okazał się Jakub Klimczak ze Świdwina.

Najlepsi z najlepszych zostali uhonorowani pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Laury wręczył po. prezesa ZO PZW w Koszalinie Andrzej Kuligowski. Warto podkreślić, że organizatorami mistrzostw było Koło PZW "Jesiotr" w Szczecinku, a sędzią głównym - członek zarządu "Jesiotra" Maria Siebert.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto galeria: Andrzej Kąkol - Koło PZW "Jesiotr" - dziękujemy