Wielkie bieganie dzieci i młodzieży

• Tv
Miasto z Wizją / 02.08.2016 / Komentarze
Miejski Klub Lekkoatletyczny zaprasza młodych pasjonatów sportu

Wielkie święto szczecineckiego sportu już w sobotę i niedzielę. Dorośli rywalizować będą w biegu na dystansie 15 km i w biegu maratońskim wokół jeziora Trzesiecko. Młodsi i najmłodsi pasjonaci biegania też będą mieli okazję wziąć udział w zawodach. Ich organizatorem jest Miejski Klub Lekkoatletyczny Szczecinek.

- Zbiórka chętnych w sobotę 6 sierpnia o godz. 12 przed stadionem OSiR-u - mówi "Miastu z Wizją" Jacek Lesiuk z MKLS. - Serdecznie zapraszam najmłodszych pasjonatów biegania. Wszyscy chętni, jeszcze przed biegiem, wypełnią karty startowe. Podpiszą też oświadczenia o przeciwwskazaniu do uprawiania sportu biegowego. Oczywiście, na start w biegu swojej pociechy zgodę będzie musiał wyrazić rodzić bądź prawny opiekun dziecka.

Linia startu to początek, skąd do biegów ruszają uczestnicy parkrunu, w parku miejskim tuż obok stadionu miejskiego.

Otwarcie zawodów o godz. 12.30. O godz. 12.35 odbędzie się bieg na dystansie 200 m z podziałem na grupy dziewczęta i chłopcy rocznik 2009 i młodsi. Dziesięć minut później na dystansie 500 m rywalizować będą dzieci rocznik 2006-2008, a za pięć minut godz. 13 będzie miał start do biegu na dystansie 700 m (dziewczęta i chłopcy rocznik 2000-2005).

Zwieńczeniem zawodów będzie bieg główny na dystansie 1000 metrów. Będzie w nim mogła rywalizować młodzież, rocznik 2001-2003.

- Dekoracje najlepszych z najlepszych odbędą się sukcesywnie pomiędzy biegami (za miejsca I-III medale i upominki rzeczowe) - dodaje J. Lesiuk. - Z kolei o godz. 13.10 odbędzie się losowanie nagród wśród uczestników, którzy ukończyli poszczególne biegi.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Miejski Klub Lekkoatletyczny Szczecinek