Więcej pracy, mniej osób bezrobotnych

Miasto z Wizją / 01.03.2016 / Komentarze
Spadło bezrobocie w powiecie i w Szczecinku

Takie zjawisko obserwujemy, co roku - idzie wiosna, przybywa pracy a tym samym ubywa bezrobotnych. W porównaniu do stycznia z rejestru bezrobotnych PUP ubyło 67 mieszkańców powiatu szczecineckiego. Mniej jest również mieszkańców Szczecinka poszukujących zatrudnienia.

- Na koniec lutego mieliśmy zarejestrowanych 6020 osób bezrobotnych, w tym 3256 kobiety - mówi "Miastu z Wizją" Maciej Batura, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy.

- W powiecie prawo do zasiłku posiada "na dziś" 1148 osób. Osób bezrobotnych ubyło też w Szczecinku. Co prawda minimalnie, bo zaledwie dwie, ale zawsze. W naszych rejestrach mamy 2462 mieszkańców Szczecinka poszukujących pracy w tym 1311 pań. Prawo do zasiłku posiada 501 osób.

Jak powiedział nam dyr. M. Batura, stopa bezrobocia w powiecie szczecineckim (za styczeń) kształtuje się na poziomie 23,1 proc. Z kolei wskaźnik bezrobocia w Szczecinku to 9,5.

- Żaden z pracodawców nie zgłosił nam zamiaru prowadzania zwolnień grupowych - dodaje dyr. Batura. - Mająca ostatnio problemy firma zajmująca się produkcją mebli tapicerowanych zapewniła nas, że będzie prowadzić w Szczecinku wcześniej planowaną produkcję swoich towarów.

O aktualnych ofertach pracy będących w dyspozycji szczecineckiego PUP piszemy w artykule: