"Wiarusy" sposobią się na turystyczne szlaki

Miasto z Wizją / 07.01.2022 / Komentarze
Rajdy piesze, rowerowe, samochodowe, spływy kajakowe i piknik na zakończenie sezonu

Wojskowe Koło PTTK "Wiarusy" rozpoczyna w tym roku 52 sezon swojej (nieprzerwanej) działalności. Plany "zmilitaryzowanych" turystów są nader ambitne. W kalendarzu imprez królują rajdy piesze, rowerowe, samochodowe oraz spływy kajakowe. Nie zabraknie też innych, atrakcyjnych form aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Nowy sezon "Wiarusy" rozpoczną rajdem "Zima 2022" - 23 stycznia, czyli spacerem szlakiem szczecineckich pomników.

W lutym będzie miał miejsce Turniej Kół Oddziału a w marcu odbędą się dwa rajdy. Pierwszy pieszo - rowerowy pn. "Witamy Wiosnę", drugi pieszo - samochodowy "Szlakiem Walk o Kołobrzeg".

W kwietniu "Wiarusy" zaproszą miłośników turystyki na rajd "Witamy Wiosnę", a w maju na dwie wycieczki krajoznawcze (Kaszuby, Poznań), rajd "Majówka z rowerem", spływ kajakowy rzeką Nizicą oraz rajd samochodowy "Ziemia koszalińska".

W czerwcu turyści zaplanowali udział w trzech imprezach - wycieczkach krajoznawczych: "Wielkopolska - szlakiem Adama Mickiewicza" i "Sławno - Darłowo - Darłówek" oraz w Centralnym Rajdzie Górskim Wojska Polskiego "Bieszczady".

W lipcu zaplanowano kolejne trzy imprezy - 27 Ogólnopolski Spływ Kajakowy "Gwda 2022", rajd szlakiem "Lasów i jezior" (gmina Szczecinek) oraz Ogólnopolski Spływ Kajakowy "Radew - Parsęta".

W sierpniu nasi turyści nie będą odpoczywać. Wezmą udział w spływie kajakowym "Rzeką Czernicą", "Festiwalu Słowian i Wikingów" w Wolinie, w spływie kajakowym "Z okazji Święta Wojska Polskiego" (Drężno - Spore) oraz w rajdzie "Na pożegnanie wakacji" (gmina Okonek).

We wrześniu "Wiarusy" pojadą na inscenizację "Bitwy pod Krojantami" oraz wezmą udział w rajdzie "Na spotkanie z jesienią". Przed nimi też finał I edycji miejskiego konkursu turystycznego "Szczecinecki Wagabunda".

W październiku miłośników turystyki czekają dwa rajdy - "Pieczony Ziemniak" i "Trzesiecko" oraz Piknik na zakończenie sezonu turystycznego.

Bogaty w turystyczne wydarzenia rok zwieńczy (grudzień) zebranie sprawozdawczo - wyborcze WK PTTK "Wiarusy".

- W tym roku zaplanowaliśmy, że zorganizujemy, przeprowadzimy oraz weźmiemy udział w 27 rajdach turystycznych pieszych i samochodowych, wycieczkach autokarowych, podróżach historycznych, spotkaniach, zlotach, zjazdach, zebraniach i spływach kajakowych - ujawnia "Miastu z Wizją" szef koła Bogdan Bereszyński.

- "Wiarusy" są otwarte dla każdego, kto ciekawy jest poznawać nie tylko nasz region, ale najpiękniejsze zakątki Polski. Reasumując: Każdy turysta znajdzie u nas coś dla siebie. Serdecznie zapraszam.