"Wiarusy" sposobią się na turystyczne szlaki

Miasto z Wizją / 28.02.2021 / Komentarze
Rajdy piesze, rowerowe, samochodowe, spływy kajakowe i piknik na zakończenie sezonu

Wojskowe Koło PTTK "Wiarusy" rozpoczynają w tym roku drugie półwiecze swojej działalności (koło powstało w 1970 roku i bez przerw traw do dziś).

Czas jest wyjątkowy, zmagamy się z pandemią koronawirusa. Nie przeszkadza to jednak naszym turystom w działalności - snują ambitne plany i jak podkreśla w rozmowie z "Miastem z Wizją" szef "Wiarusów" Bogdan Bereszyński: Zrobimy wszystko by bez przeszkód zrealizować nasz roczny plan zamierzeń, oczywiście przy zachowaniu obowiązujących restrykcji i obostrzeń.

Plany "Wiarusów" na turystyczny 2021 rok są niezwykle ambitne. Już 21 marca wyruszą na rajd "Witamy wiosnę". Miesiąc później wezmą udział w kolejnym rajdzie - "Leśne ścieżki".

Wielka majówka to tradycyjnie czas Spływu Kajakowego "Piława". W tym roku odbędzie się już 25 edycja tej imprezy. W maju "Wiarusy" zaliczą też rajd rowerowy "Majówka z rowerem", rajd samochodowy "Ziemia Wałecka" oraz wezmą udział w wycieczce krajoznawczej "Szamotuły, Międzychód, Wronki".

W czerwcu w kalendarzu "Wiarusów" zaplanowano kolejne cztery imprezy: wycieczkę samochodowo - rowerową "Grudziądz - Chełmno", wycieczkę krajoznawczą "Woliński Park Narodowy", oraz Ogólnopolski XXVI Spływ Kajakowy "Gwda 2021".  Pierwszy miesiąc wakacji zwieńczy uroczyste zebranie z okazji 25-lecia Oddziału PTTK.

W lipcu turyści wezmą udział w wycieczce krajoznawczej "Powiat Pucki" oraz XXIX Ogólnopolskim Spływie Kajakowym "Radew - Parsęta".

W sierpniu przed "Wiarusami" kolejne cztery imprezy: XXVI Festiwal Wikingów i Słoweńców, Spływ Kajakowy rzeką Czernicą (z okazji Święta Wojska Polskiego), krajoznawcza wycieczka "Słupsk - Ustka" oraz rajd rowerowy "Na pożegnanie wakacji" (trasą po Gminach Okonek i Szczecinek).

Na początku września w Dziwnowie będzie miał miejsce Turniej Kół Oddziału oraz wycieczka krajoznawcza "Chojnice - Krojanty". Nasi turyści wezmą tam udział w inscenizacji bitwy pod Krojantami.

Wrzesień zwieńczy rajd samochodowy po Powiecie Drawskim oraz rajd rowerowy "Na spotkanie z jesienią".

W październiku wojskowi turyści spotkają się na rajdach: "Pieczony Ziemniak" i "Trzesiecko" oraz pikniku "Na pożegnanie sezonu turystycznego w kole".

Z kolei w listopadzie 'Wiarusy" reprezentować będą Szczecinek w Rajdzie Niepodległości w Kołobrzegu.

Bogaty w wydarzenia rok zwieńczy grudniowe zebranie sprawozdawczo - wyborcze Koła PTTK "Wiarusy".

- Ponad pół wieku w służbie turystyki to zacny czas. Niewiele jest kół w kraju, które mogą się pochwalić podobnym dorobkiem - podkreśla w rozmowie z "Miastem z Wizją" szef "Wiarusów" Bogdan Bereszyński.

- W tym roku zaplanowaliśmy, że zorganizujemy, przeprowadzimy oraz weźmiemy udział w 25 rajdach turystycznych pieszych i samochodowych, wycieczkach autokarowych, podróżach historycznych, spotkaniach, zlotach, zjazdach i spływach kajakowych. "Wiarusy" są otwarte dla każdego, kto ciekawy jest poznawać nie tylko nasz region, ale najpiękniejsze zakątki Polski. Reasumując: Każdy turysta znajdzie u nas coś dla siebie. Serdecznie zapraszam.