"Wiarusy" ruszają na rajd rowerowy

• Tv
Miasto z Wizją / 18.09.2022 / Komentarze
Wojskowi turyści pojadą na "Spotkanie z jesienią" - do rezerwatu "Bagno Kusowo"

Po letnich wojażach na szlakach w całym kraju turyści z Wojskowego Koła PTTK "Wiarusy" na dobre wracają na rodzime trasy. Cykl jesiennych rajdów rozpocznie rowerowe "Na spotkanie z jesienią". Rajd odbędzie się w niedzielę 25 września.

- Zaplanowaliśmy trasę o długości około 30 km - mówi Miastu z Wizją" Bogdan Bereszyński, prezes "Wiarusów".  - To jeden z ostatnich rajdów w tym roku. Tym samym zakończymy 52 rok naszej działalności.

W niedzielę turyści pojadą ze Szczecinka przez Parsęcko, Dalęcino do rezerwatu przyrody "Bagno Kusowo". Przy leśniczówce będzie miało miejsce pieczenie kiełbasek. Później powrót tą samą trasą do Szczecinka.

Zbiórka uczestników rajdu o godz. 10 przy pętli autobusowej na osiedlu Zachód. Zakończenie rajdu przewidziano około godz. 16.

Zgłoszenia na rajd można dokonać w siedzibie "Wiarusów" przy ul. Kościuszki, tel. 691 976 430 oraz w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Boh. Warszawy, do dn. 23 września (włącznie).

Wideo: Skarby Powiatu "Bagno - Kusowo" Telewizja Gawex