Weekendowy rozkład jazdy

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 10.11.2023 / Komentarze
Co się będzie działo w mieście i regionie w najbliższych dniach

Uczta dla fanów ciężkiej muzyki

To kolejne spotkanie fanów ciężkiej muzyki z cyklu "Kalejdoskop Rocka" w Casa Cultura Restaurant.

Tym razem pod tytułem KUŹNIA. Tak, tak - pod nazwą "Kuźnia" w 80-tych latach redaktor radiowy Piotr Kaczkowski prezentował fragmenty płyt z muzyką metalową. Doskonała większość starych Metalowców pamięta, jak były to cenne minuty w Polskim Radio, kiedy można było usłyszeć i dowiedzieć się o nowościach wydawniczych.

Cenne ponieważ w tamtej, cenzuralnej PRL-owskiej rzeczywistości cudem było zdobycie płyty czy kasety z muzyką. Jedynie szczęśliwcy posiadający rodzinę w RFN byli zaopatrzeniem lepszym niż radio. Dlatego niech KUŹNIA będzie naszym hołdem dla naszej metalowej młodości, dla niezależnego radia, dla fantastycznych redaktorów radiowych (obok wspomnianego p. Piotra, do grona metalowych prezenterów należy również dodać Wojciecha Manna oraz Romana Rogowieckiego.

Czekać będą na Was niespodzianki tego wieczoru, począwszy od filmu DVD o czeskim festiwalu Obscene Extreme Festival, a na nagrodach w postaci festiwalowych gadżetów i płyt CD skończywszy. Fanty ufundowane przez Curbego, organizatora OBSCENE EXTREME będą nagrodami w  "Turnieju wiedzy" o muzyce metalowej. Będziecie mogli wykazać się znajomością tematu odpowiadając na proste i nieco trudniejsze pytania, które specjalnie dla Was przygotowaliśmy.

Impreza odbędzie się w górnym lokalu szczecineckiej restauracji Casa Cultura Restaurant w sobotę, 18 listopada. Start od godziny 19.

Wstęp wolny.

 

Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo

Nie od dziś wiadomo, że prawidłowe ustawienie świateł w samochodzie, to podstawa bezpieczeństwa na drodze. Dlatego też Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku wraz ze Stacjami Kontroli Pojazdów: Komunikacja Miejska - ul. Cieślaka 4 (godz. 9-13), TAGOR przy ul. Waryńskiego 2 (godz. 8-14) oraz POM-EKO przy ul. Pilskiej (godz. 7-13) biorą udział w ogólnopolskiej akcji: "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo".

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. W jej ramach, w soboty: 18 listopada i 9 grudnia pracownicy stacji będą bezpłatnie ustawiać światła w samochodach.

Nasi policjanci apelują do kierowców o jak najszersze wzięcie udziału w tej cennej inicjatywie. Warto skorzystać z pomocy specjalistów. Policjanci przekonują, że sprawne, prawidłowo ustawione światła w pojazdach poprawiają bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, zarówno kierujących jak i pieszych. Pozwalają też wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest nieprawidłowe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

 

*****

W weekend warto wybrać się na seans filmowy - atrakcyjny repertuar:

https://miastozwizja.pl/zapraszamy-do-kina-351

Tekst i foto: SAPiK/Sławomir Włodarczyk