Weekendowy rozkład jazdy

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 17.02.2020 / Komentarze
Co się będzie działo w mieście w najbliższych dniach?

W piątek, 21 lutego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Klubu Aktywnego Seniora. Jednak tym razem warsztaty będą dotyczyły nieco innego tematu, niż wszystkie wcześniejsze. Nasi seniorzy nie tylko porozmawiają o ekologii, ale także będą mieli okazję własnoręcznie wykonać wielorazowe woreczki, które później będą mogli zabrać ze sobą na zakupy i tym samym realnie przyczynić się do zmniejszenia ilości zużywanego plastiku. Piątkowe spotkanie przebiegać będzie pod hasłem „Eko torba lepiej wygląda”. Poprowadzą je cztery młode prelegentki – uczennice I LO im. ks. Elżbiety oraz Prywatnego Liceum w Szczecinku. Wiktoria Wiśniewska, Ola Kozakiewicz, Paulina Nowak i Aleksandra Makselon. W programie zaplanowane został m.in. kreatywne ozdabianie ekologicznych toreb, co z całą pewnością będzie doskonałą rozrywką nie tylko dla tych starszych, ale również i najmłodszych uczestników. Ponadto na wszystkich czekać będzie zdrowy poczęstunek. Uczestnicy będą mogli także wziąć udział w prelekcji dotyczącej świadomych wyborów konsumenckich. Na zajęcia obowiązywały wcześniejsze zapisy.

W sobotę, 22 lutego w kinie Wolność odbędzie się I Otwarty Puchar Szczecinka w Wyciskaniu Klasycznym w Martwym Ciągu. Otwarcie turnieju nastąpi o godz. 10. Celem imprezy jest popularyzacja i upowszechnianie aktywności ruchowej, jako forma zdrowego stylu życia, propagowanie dyscyplin siłowych w regionie oraz współzawodnictwo z poszanowaniem zasad fair play. W Szczecineckich zawodach może wziąć udział każdy bez względu na miejsce zamieszkania oraz narodowości. Zawodnicy będą startować w kategoriach wagowych, wiekowych, open, open służb mundurowych, open Szczecinek oraz w klasyfikacji drużynowej. Każdy zawodnik, który opłaci wpisowe otrzyma pakiet startowy, a najlepsi zawodnicy, którzy uplasują się na podium - nagrody rzeczowe w postaci pucharu oraz dyplom. Ponadto firma Emet w Szczecinku przygotowała 100 sztuk medali okolicznościowych dla zawodnikowi. Najlepsza drużyna składająca się z maksymalnie pięciu zawodników w wyciskaniu sztangi oraz w martwym ciągu wygra darmowy start w czerwcowym turnieju V Mistrzostwa Szczecinka Bench Press-Deadlift. Wstęp na imprezę sportową jest darmowy. Każdy może przyjść i dopingować zawodników.

W sobotę, 22 lutego rozegrany zostanie Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego z okazji 75 rocznicy zdobycia Szczecinka. W tym roku obchodzimy 75 rocznicę państwowości polskiej w Szczecinku. Z tej okazji Szczecineckie Towarzystwo Lig Amatorskich przy wsparciu miasta i powiatu oraz miejskich instytucji kulturalnych i sportowych organizuje Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego. Pingpongowe zmagania będą miały miejsce w hali sportowej przy ul. Kopernika. Turniej zostanie rozegrany w kategoriach wiekowych: Junior, Open, +50 i Kobiety. Wpisowe: Junior - 10 zł, pozostali - 20 zł. Początek turnieju o godz. 10. Dzień wcześniej - w piątek 21 lutego, również w hali sportowej przy ul. Kopernika rozegrany zostanie mecz międzypaństwowy w tenisie stołowym Polska - Niemcy (Szczecinek - Hamburg). Początek o godz. 18. Wszelkich informacji o meczu i turnieju udziela Andrzej Krawczyk, tel. 603 237 617.

W ten weekend warto wybrać się również do kina. Co zobaczymy na dużym ekranie?

"Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)"
A znacie to o policjantce, kanarku, wariatce i mafijnej księżniczce? "Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)" to pokręcona historia, opowiadana przez samą Harley w stylu, w jakim tylko ona może ją opowiedzieć. Kiedy najbardziej narcystyczny z bandziorów Gotham, Roman Sionis, i jego oddana prawa ręka Zsasz biorą na cel niejaką Cass, w poszukiwania dziewczyny angażuje się całe miasto. Nieprawdopodobny zbieg okoliczności krzyżuje drogi Harley, Łowczyni, Czarnego Kanarka i Renee Montoyi. Cztery diametralnie różniące się kobiety nie mają wyjścia. Muszą współpracować, żeby pokonać Romana.  
Godziny emisji:
21 lutego - godz.18:00
23 lutego - godz.17:00

"Superpies i Turbokot"
Jak zostać SuperPsem? Wystarczy 50 lat w kosmosie! Po powrocie na Ziemię, lojalny Pies wyrusza na poszukiwania swojego właściciela. Na swoje nieszczęście, trafia do małego miasteczka, gdzie złowrogi glina Niemilak prowadzi obławę na bezbronne zwierzęta. Z pomocą SuperPsu przychodzi... TurboKot! Zanim jednak wspólnymi siłami odnajdą dom, czeka ich masa przygód, dzięki którym odkryją w sobie moc superbohaterów.  
Godziny emisji:
21 lutego - godz. 16:00
23 lutego - godz. 15:00

"Jak zostałem gangsterem"
Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” to film o przyjaźni i miłości w czasach, w których pozwolenie sobie na emocje może okazać się tragiczne w skutkach. W życiu Bohatera liczą się tylko dwie osoby – najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta, a światem jego interesów rządzi przemoc.
Godziny emisji:
21 lutego - godz. 20:15
23 lutego - godz. 19:15

Tekst: Marzena Góra