Weekendowy rozkład jazdy

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 03.12.2019 / Komentarze
Co się będzie działo w mieście w najbliższych dniach?

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii dla Dzieci i Młodzieży regularnie przygotowują propozycje rozmaitych spotkań dla najmłodszych, w trakcie których mogą oni spędzić miło czas wspólnie się bawiąc. Bibliotekarze nie zapomnieli także o długo wyczekiwanych przez wszystkie maluchy Mikołajkach i z tej okazji zaprosili najmłodszych w progi biblioteki przy ul. Jeziornej. Tu w piątek, 6 grudnia o godz. 16.00 rozpocznie się „Spotkanie z Mikołajem”.

Dzień później – w sobotę, 7 grudnia Mikołaj zawita także do kina Wolność. Tego dnia czekają nas aż dwa spektakle pt. „Kto skradł magię św. Mikołaja”?, dzięki czemu w kinowej sali nie będziemy musieli obawiać się dużego tłoku. Pierwszy z nich wystawiony zostanie o godz. 12.00, natomiast kolejny o godz. 15.00. na najmłodszych czeka moc atrakcji, doskonała zabawa oraz mnóstwo konkursów. Przed każdym spektaklem na najmłodszych czekać będą liczne gry i zabawy z bałwanem Karolem. Bezpłatne wejściówki na spektakle czekają w kasie kina (liczba miejsc ograniczona – z tego względu na jedna wejściówkę może wejść jeden opiekun z dzieckiem).

Ponadto od godz. 14.15 przed kinem Wolność Mikołaje na motorach ze Szczecineckiej Grupy Motocyklowej zapraszają do wspólnej zabawy.  Będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie na motorze z Mikołajem.  

Zapaleni fotografowie – zarówno profesjonaliści, jak i laicy – często wychodząc z domu zabierają ze sobą swój aparat wiedząc, że w każdej chwili mogą dostrzec coś, co przykuje ich uwagę na dłużej i co chcieliby uwiecznić na fotografii. Jednak nie każdy, zwłaszcza początkujący, potrafi w dobrze znanych elementach architektury, codziennych, z pozoru zwyczajnych sytuacji czy mijanym codziennie krajobrazie dostrzec wyjątkowość. Doskonałą okazją do nauki, podpatrzenia zawodowców w akcji i pokazania własnego spojrzenia na świat przez obiektyw będzie zaplanowane na najbliższy weekend wydarzenie. W sobotę, 7 grudnia  odbędzie się kolejny „Fotospacer”, na który zaprasza nas Klub Fotograficzny „LUMINIS”. Sobotnie spotkanie adresowane jest do wszystkich  pasjonatów fotografii, niezależnie od  poziomu zaawansowania. Jedyny warunek, jaki trzeba spełnić, to oczywiście zabrać ze sobą aparat fotograficzny. W programie przewidziane jest m.in. wspólne fotografowanie świątecznych iluminacji Szczecinka. Zbiórka odbędzie się o  godz. 15.30 na Placu Wolności.

W niedzielę 8 grudnia szczecineckich melomanów czeka kolejna muzyczna uczta. Tym razem w cyklu: The Met Live in HD pojawi się opera "Zaczarowany flet" Wolfganga Amadeusa Mozarta. W roli głównej wystąpi Ying Huang jako Pamina. „Zaczarowany flet” był pierwszym spektaklem transmitowanym do kin przez Met. To idealna propozycja dla tych wszystkich, którzy miłością do opery pragną zarazić swoje dzieci lub wnuki – prawdziwe przedstawienie familijne z barwnymi kostiumami, bajkowym librettem, akcentami komediowymi i wielkimi animowanymi lalkami, poruszanymi m.in. za pomocą powietrza (flet to przecież instrument dęty). Książę Tamino i jego przyjaciel, zabawny ptasznik Papageno, muszą przejść próby, by zyskać wtajemniczenie i nagrodę: miłość idealnej dziewczyny. Początek spektaklu o godz. 18.55. Bilety na to wydarzenie w cenie 40 zł dostępne są do nabycia w kasie kina.

Tekst: Marzena Góra