Weekendowy rozkład jazdy

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 05.11.2019 / Komentarze
Co się będzie działo w mieście w najbliższych dniach?

W piątek, 8 listopada szczecineccy miłośnicy biegania postanowili już nieco wcześniej świętować z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tego dnia, podczas cotygodniowego biegu parkrun (będzie to zarazem 321 tego typu bieg w naszym mieście) zaakcentują oni to ważne wydarzenie. Organizatorzy zachęcają wszystkich, którzy tego dnia pojawia się o godz. 9.00 na starcie biegu w pobliżu wejścia na stadion miejski, do zabrania ze sobą flag narodowych. Oraz oczywiście do założenia tego dnia biało-czerwonych strojów. Bieg tradycyjnie powiedzie parkowymi alejkami, a jego uczestnicy wspólnie pokonają dystans 5 km.

W sobotę, 9 listopada mnóstwo emocji czeka także na wszystkich miłośników piłki nożnej i zapalonych kibiców. Nasi piłkarze z MKP, którzy zmierzą się na murawie z Hutnikiem Szczecin, zapraszają kibiców na Stadion Miejski im. Kazimierza Czesława Lisa o godz. 12. Będzie to kolejny mecz o mistrzostwo IV ligi zachodniopomorskiej. Wstęp na mecz jest wolny w ramach projektu BO “Spotkania z piłką nożną”. Na kibiców czekają również inne atrakcje.

Tego dnia szczecineckich melomanów czeka kolejna muzyczna uczta. Tym razem w cyklu: The Met Live in HD pojawi się opera "Madama Butterfly" Giacomo Puccini. W roli tytułowej wystąpi Hui He. Słynny operowy wyciskacz łez w nawiązującej do japońskiej tradycji teatralnej inscenizacji Anthony’ego Minghelli powraca do cyklu „The Met: Live in HD” po raz trzeci. Opowieść o młodziutkiej gejszy Cio-Cio-San, która naiwnie wierzy, że amerykański marynarz zawarł z nią małżeństwo z miłości i uczyni z niej prawdziwą amerykańską żonę, zmoczyła już miliony chusteczek na całym świecie. W rolach głównych: Hui He jako Cio-Cio-San, czyli Pan Motyl, Elizabeth DeShong jako Suzuki, Andrea Carè jako porucznik Pinkerton, Plácido Domingo jako konsul Sharpless. Początek spektaklu o godz. 18.55. Bilety na to wydarzenie w cenie 40 zł dostępne są do nabycia w kasie kina.

W niedzielę, 10 listopada mieszkańcy Szczecinka upamiętnią ks. Jana Lisa w 40. rocznicę jego tragicznej śmierci. Uroczystości upamiętniające trwać będą niemal przez cały dzień. O godz. 12.30 w kościele NNMP odprawiona zostanie msza św. w jego intencji. Tuż po jej zakońcneiu na terenie parafii przy domu parafialnym zostanie odsłonięta także pamiątkowa tablica. Z kolei o godz. 19.00 w kościele NNMP rozpocznie się koncert okolicznościowy.

Niezwykle uroczyście obchodzić będziemy w poniedziałek 11 listopada 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości patriotyczne rozpoczną się o godz. 12 w Kościele Mariackim. Po mszy świętej w intencji Ojczyzny, poczty sztandarowe oraz uczestnicy obchodów przejdą pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, u stóp którego zostaną złożone wiązanki biało - czerwonych kwiatów. Wcześniej w okolicznościowym wystąpieniu głos zabierze Burmistrz Daniel Rak. Organizatorzy uroczystości, jak w poprzednich latach, zaplanowali, że mieszkańcy Szczecinka wspólnie zaśpiewają pieśni patriotyczne.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada w Szczecinku zwieńczy wyjątkowy koncert przebiegający pod hasłem "Pieśni patriotyczne na jazzowo". Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne zaprasza mieszkańców Szczecinka do kina Wolność w poniedziałek, 11 listopada o godz. 18. Wystąpią: 100-osobowy Chór Szczecinka pod kierunkiem Marcina Jaczewskiego, Kasia Stroińska-Sierant – fortepian, Dawid Tokłowicz – saksofon, Jarek Sierant - electric skrzypce, Piotr Max Wiśniewski – kontrabas, Sławek Tokłowicz – perkusja. Wstęp na koncert za okazaniem wejściówki dostępnej w kasie kina. Dla osób, dla których nie wystarczy wejściówek, organizatorzy przygotowali transmisję "live" na kanale YouTube oraz na specjalnie przygotowanym telebimie umiejscowionym przy ratuszu.

Tekst: Marzena Góra