Wandale za kratkami i człowiek z nożem w ręku

• Tv
Miasto z Wizją / 07.01.2016 / Komentarze
Pracowity weekend strażników miejskich

W ostatnich dniach patrole Straży Miejskiej podejmowały kilkadziesiąt interwencji. Jak powiedział "Miastu z Wizją" Komendant SM Grzegorz Grondys, w poniedziałek (4.01) w nocy strażnicy wraz z pracownikiem MOPS skontrolowali miejsca pobytu osób bezdomnych.

- Dozorowaliśmy pięć takich miejsc - mówi G. Grondys. - Osoby bezdomne otrzymały koce i kołdry. Żadna z nich nie wyraziła chęci do pobytu w domach dla bezdomnych.

We wtorek (5.01) po godz. 17 patrol dozorując ul. Polną ujawnił trzy przystanki komunikacji miejskiej z powybijanymi szybami. - Do aktów wandalizmu doszło przy adresach: Polna 106, Polna 76 i Polna 48 - ujawnia komendant.

W środę (6.01) około godz. 2.30 operator kamer monitoringu miejskiego zauważył grupę trzech doskonale znanych strażnikom z wcześniejszych interwencji osób. Młodzi ludzie podeszli do przystanku autobusowego przy ul. Jana Pawła II. Jeden z nich zaczął kopać w szybę wiaty przystankowej. W efekcie ją zniszczył. Patrol zatrzymał wandali przy ul. Wodociągowej. Wszyscy zostali przekazani policji.

Kamery monitoringu zarejestrowały też desperata, który we wtorek (5.01) późnym wieczorem, ubrany tylko w koszulę z podwiniętymi rękawami, z nożem w ręku, próbował zaczepiać przechodniów przy ul. Wyszyńskiego.

- Niestety, osobnik ten zdążył się oddalić przed przybyciem naszego patrolu - kończy G. Grondys.

Tekst: Sławomir Włodarczyk/Grzegorz Grondys
Video: Monitoring miejski