Wandale… strzelali do przystanku autobusowego

• Tv
Miasto z Wizją / 07.03.2016 / Komentarze
Tydzień Straży Miejskiej

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 114 interwencji w stosunku do 121 osób.

- Za pomocą kamer monitoringu ujawniliśmy 26 zdarzeń, z czego w 24 przypadkach interwencję podejmowały nasze patrole - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

W piątek (4.03) około godz. 20 świadek zdarzenia telefonicznie poinformował dyżurnego o fakcie wybicia szyby w wiacie przystankowej przy ul. Mierosławskiego.

- Z relacji wynikało, że aktu wandalizmu miała się dopuścić grupa osób strzelająca z wiatrówki, z mieszkania bloku znajdującego się na wprost przystanku - mówi G. Grondys.

- Podjęliśmy interwencję. Strażnicy ustalili mieszkanie, z którego strzelano. Zabezpieczyli klatkę schodową przed możliwością ucieczki sprawców i wezwali policję. Policjanci wylegitymowali młodego mężczyznę, który wyszedł z mieszkania. Ponadto w mieszkaniu zostały wylegitymowane cztery doskonale nam znane z wielu wcześniejszych interwencji osoby. Wprawdzie przyznali się do strzelania z wiatrówki do znaku drogowego, ale niewątpliwie wybita szyba w przystanku to też ich robota.

Tego samego dnia, kilkadziesiąt minut później, operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył bójkę przed sklepem z alkoholem na skrzyżowaniu ulic: Kard. Wyszyńskiego i Powstańców Wielkopolskich. Dwóch mężczyzn zostało zaatakowanych przez agresywna grupę napastników. Na miejscu zdarzenia interweniował nasz patrol. Poszkodowani odmówili jednak złożenia odpowiedniego zawiadomienia.

- W sobotę (5.04) strażnicy zabezpieczali bezpieczeństwo podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego - kończy G. Grondys.