W tym roku kwesta się nie odbędzie

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 25.10.2020 / Komentarze
Jednocześnie zarząd placówki zwraca się do mieszkańców o wsparcie poprzez dokonywanie wpłat bezpośrednio na konto bankowe

Każdego roku 1 listopada wielu mieszkańców oraz przyjezdnych osób wybiera się na szczecinecki cmentarz, aby odwiedzić groby swoich najbliższych, których nie ma już wśród nas. Każdego roku także na miejskiej nekropolii prowadzona jest kwesta na rzecz hospicjum im. św. Franciszka z Asyżu. To właśnie m.in. dzięki hojności mieszkańców, którzy każdego roku wrzucali choć skromny datek do puszki, udało się przeprowadzić prace budowlane i wyposażyć hospicjum. Wciąż jednak potrzebne są dodatkowe środki, aby możliwe było jego sprawne funkcjonowanie.

Jednak z uwagi na obecną sytuacje i trwający stan zagrożenia epidemiologicznego wiadomo już, że w tym roku się nie odbędzie. Taką decyzję podjął zarząd hospicjum z obawy o bezpieczeństwo zarówno kwestujących wolontariuszy, jak i darczyńców. Jednak każdy, kto chciałby wesprzeć placówkę w tym trudnym czasie, może dokonywać wpłat na konto Hospicjum im. Św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku: 48 89 35 0009 1300 3704 2000 0010.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk