W sobotę zaczyna się sezon

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 12.06.2019 / Komentarze
Ostatnie przygotowania do otwarcia plaż miejskich

Choć już od kilku dni, korzystając z pięknej letniej aury, wielu mieszkańców Szczecinka postanowiło poplażować i zamoczyć się w Trzesiecku, oficjalnie sezon kąpielowy rozpocznie się w sobotę 15 czerwca. Tak zdecydowała Rada Miasta.

- Na weekend prognozy synoptyków są wprost znakomite. Jestem przekonany, że nasze plaże zaroją się od miłośników wodnych szaleństw - przekonuje Dariusz Mazur, zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji, zarządcy plaż nad jeziorem Trzesiecko.

- Na naszych plażach prowadzimy ostatnie prace przed inauguracją sezonu. Dno jeziora jest czyszczone przez płetwonurków "Mureny", a plaże sprzątane. W środę na plażę Miejską wysypiemy dodatkowe tony świeżego piachu. Z kolei na Mysiej Wyspie zamontowana została już toaleta kontenerowa z bieżącą ciepłą wodą i sanitariatami, podłączona do sieci kanalizacyjnej. 

Jak zapewnił nas D. Mazur, tego lata nad Trzesieckiem atrakcji będziemy mieli moc.

- Na plaży Miejskiej działać będzie wypożyczalnia sprzętu wodnego - kajaków, rowerów wodnych i łodzi. Mamy też punkt Szczecineckiej Wypożyczalni Rowerów Miejskich - mówi nasz rozmówca.

- Oczywiście zapraszamy na jedną z wielkich atrakcji Szczecinka, czyli wyciąg narciarski. W sezonie będzie on do dyspozycji mieszkańców w godz. od 12 do 19.45 (od poniedziałku do piątku) oraz w soboty i niedziele od godz. 11 do 19.45.

Trzy nasze kąpieliska: plaża Miejska, Wojskowa i Mysia Wyspa będą czynne codziennie w godz. od 10 do 18.

- Kapać się będziemy pod czujnym okiem doskonale wyszkolonych ratowników - zapewnia D. Mazur. - Oczywiście, wstęp na nasze plaże jest bezpłatny.

Sezon kąpielowy na Trzesiecku zakończy się w sobotę 31 sierpnia.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk