W podróż miejskim rowerem wybierzemy się w kwietniu

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 02.03.2021 / Komentarze
Rozpoczęły się intensywne przygotowania do tegorocznego sezonu nad Trzesieckiem

Rozpoczęły się intensywne przygotowania do tegorocznego sezonu rowerowego w naszym mieście. W najbliższych tygodniach pracownicy Komunikacji Miejskiej rozpoczną prace związane z ponownym montażem elementów stacji obsługującej elektroniczny system wypożyczeń. Podzespoły odpowiedzialne za działanie elektronicznych paneli na zimę zostały zdemontowane, aby zapobiec ich uszkodzeniu w wyniku chociażby m.in. ewentualnych niskich temperatur. Na pojawienie się rowerów musimy jeszcze chwilę poczekać.

Początkowo planowano, że tegoroczny sezon ruszy wraz z początkiem marca - tak, jak to miało miejsce w poprzednich latach. Jeśli tylko warunki by sprzyjały rowerowym przejażdżkom i nie nastąpiło niespodziewane załamanie pogody, wypożyczalnie miały zostać uruchomione wraz z początkiem marca. Jednak już wiadomo, że tak się nie stanie. Z powodu wyjątkowo nie sprzyjającej pogody i zapowiadanej kolejnej fali mrozów oraz opadów, rowery zostaną udostępnione mieszkańcom nieco później.   

- Nasze rowery przed sezonem były naprawiane i konserwowane. Zamówiliśmy także trochę nowych części, jak koła czy łańcuchy – mówi „Miastu z Wizją” Tomasz Merk, prezes Komunikacji Miejskiej.

- Nasz plan zakładał uruchomienie Wypożyczalni Rowerów Miejskich  od 1 marca, tak jak co roku. Ale te plany jednak zweryfikowała pogoda. Dlatego wypożyczalnie rowerów planujemy uruchomić wraz z początkiem kwietnia.

Przypomnijmy, że rok temu Szczecinecka Wypożyczalnia Rowerów Miejskich „wzbogaciła” się o trzy nowe stacje. Stanęły one przy ul. Trzesieckiej w pobliżu pętli autobusowej, obok Komendy Policji przy ul. Polnej oraz przy ul. Mickiewicza. Montaż wspomnianych stacji to efekt realizacji Budżetu Obywatelskiego, a rozbudowa SWRM była jednym ze zwycięskich projektów, które uzyskały największe poparcie głosujących. /zr/

Foto: Sławomir Włodarczyk