V Jarmark Świąteczny. Co czeka nas w niedzielę?

• Tv
Miasto z Wizją / 12.12.2019 / Komentarze
Przedstawiamy szczegółowy harmonogram imprezy

W czwartek na placu przed ratuszem rozpoczął się kolejny, piąty już Jarmark Świąteczny organizowany przez Stowarzyszenie Miasto z Wizją. Również i tym razem (podobnie jak w minionym roku) trwa on aż cztery dni – do niedzieli 15 grudnia. Przez pierwsze trzy dni Jarmarku mieliśmy okazję odwiedzić liczne stoiska, na których lokalni i przyjezdni twórcy zaprezentowali nam efekty swojej pracy. Na świątecznych kramach nie zabrakło zarówno rękodzieła, jak i smacznych potraw. Była to także doskonała okazja do tego, aby pomyśleć o swoim świątecznym drzewku i niepowtarzalnych dekoracjach, które ozdobią nasze choinki.  O tym, co można znaleźć na stoiskach pisaliśmy TUTAJ.

Kulminacja wydarzeń odbywających się w ramach tegorocznego Jarmarku Świątecznego czeka nas dziś - w niedzielę, 15 grudnia. Na Placu Wolności od godz. 13.00 do godz. 17.00 trwać będą liczne występy sceniczne, które oczywiście utrzymane będą w świątecznym klimacie. Tego dnia oczywiście również będziemy mogli odwiedzić świąteczne stragany, które będą czynne od godz. 10.00.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram dnia.
O godz. 13:00 będzie miało miejsce oficjalne rozpoczęcie wspólnego kolędowania. Następnie czekają nas kolejno:
13:05 – Występ ZTW Rebelia
13:25 – Występ dzieci z przedszkola „Tęcza” oraz z przedszkola „Bajka”
13:45 – zaśpiewa dla nas Zespół Ontis Turowo
14:05 – Występ wokalistek ze Studia Wokalnego SAPiK
14:15 – Coroczne „Gotowanie Na Ekranie”
14:35 -  Występ Dzieci z przedszkola „U cioci Gosi”
14:45 – Życzenia świąteczne dla mieszkańców Szczecinka składane przez burmistrza miasta oraz proboszcza. Przekazanie przez harcerzy betlejemskiego światełka
14:50 – na scenie pojawi się  Klub Tańca Towarzyskiego „AIDA”
15:00 – Występ Dzieci z Przedszkola „Słoneczko”, „Kredka” i „Miś”
15:30 -  Występ Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr. 6, a następnie występ dzieci z przedszkola „Kornela Makuszyńskiego”
15:50 – Występ Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr. 7 oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Brzechwy
16:00 – Występ Klubu Akrobatycznego „AKS Darzbór”
16:30 -  Występ dzieci z przedszkola „Nutka”
W trakcie imprezy pomiędzy występami na wszystkich czekają konkursy z atrakcyjnymi nagrodami

Atrakcje towarzyszące:
- Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczecinku będą również rozdawali podczas Jarmarku upieczone własnoręcznie oraz przez ich rodziców pierniczki z dołączonymi życzeniami świątecznymi.
- Spotkanie ze Świętym Mikołajem – niespodzianki dla najmłodszych, drobne upominki i słodycze, możliwość wykonania zdjęcia z Mikołajem.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk